Contabil/a

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Eptisa Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil/a active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Eptisa Romania
Domeniu:
  • Constructii
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 25.04.2024

    Eptisa România este astăzi una dintre cele mai cunoscute companii de inginerie şi consultanţă de pe piaţa româneasca de profil care, de la momentul înfiinţării sale, a implementat cu succes peste 120 proiecte cumulând o valoare a investiţiilor ce depăşeşte astăzi 5,5 miliarde de Euro.

    Cerinte

    • Studii: superioare de specialitate;
    • 2-3 ani in domeniul contabilitatii;
    • Cunostinte de baza/medii in contabilitate;
    • Competente de operare PC: pachet Office (Excel mediu);
    • Abilitati precum: Responsabilitate, organizare si rabdare , dorinta de dezvoltare , lucru in echipa;
    • Cunostinte limba engleza – nivel mediu.

    Responsabilitati

    • Inregistrarea facturilor (achizitii, active, cheltuieli) , preluarea acestora din SPV;
    • Urmarirea platilor/veniturilor in avans / assets;
    • Inregistrarea (extra)contabila si contabila a facturilor primite de la furnizori pe centre de cost si termen scadent de plata conform prevederilor contractuale in vederea ordonarii la plata;
    • Operarea extraselor de cont in lei si valuta, casa;
    • Verificarea periodica a soldului cu clientii si furnizorii;
    • Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata);
    • Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar – contabile aferente activitatii pe care o desfasoara.

    Alte informatii

    Compania ofera:
    • 4000-5000 ron remuneratie de inceput;
    • Pregatire introductiva;
    • Mediu de lucru pozitiv;
    • Perspectiva pe termen lung si oportunitate de dezvoltare in medii dinamice;

    Locatie: , sector 3, Bucuresti
    Program: L-J 08:00 - 17:30; V 08:00 - 14:00

    Beneficii

    • Asigurare de viata
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Short Fridays
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Tichete de cresa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,