Beauty Advisor - Fashion House Militari

Angajator: KreativeHR Services
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Retail - Comert
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Kreativehr este o agenție de recrutare si selecție, cu capital autohton! Misiunea noastră este să formăm echipe de succes și să îmbunătățim mediul de afaceri din România, prin servicii de resurse umane de calitate. Cu pasiune, inovație și învățare continuă, servim clienții și candidații noștri pentru a promova starea de bine și dezvoltarea profesională. Identificam specialistul potrivit, pentru partenerii noștri de business, acoperind cele mai căutate industrii: Inginerie, Finanțe-Bănci, IT&C, Sales & Marketing, BPO/SSC.

    Cerinte

    Suntem în căutare de Beauty Advisor pasionat de produsele de înfrumusețare, carismatic, dinamic și cu abilități bune de comunicare.
    Obiectivul principal al rolului va consta în promovarea și vânzarea produselor de parfumerie.

    Care sunt cerințele?
    Atitudine pozitivă și orientare către clienți;
    Prezență plăcută și limbaj îngrijit;
    Interes pentru domeniu și dorința de dezvoltare pe plan profesional;
    Experiență anterioară în vânzări sau în industria frumuseții este un avantaj, dar nu este obligatoriu;
    Cunoștințe de limba engleză la nivel mediu - Probabil termenii precum fragrance, lipstick, eyeliner si highlighter fac deja parte din vocabularul tău, așa că pregătește-te să îi folosești des.

    Responsabilitati

    Ce vei face?
    Consilierea clienților și recomandarea produselor în funcție de nevoile acestora;
    Respectarea timpilor de servire a clienților;
    Promovarea si vânzarea produselor de parfumerie;
    Realizarea targetului lunar de vânzări;
    Păstrarea unui stoc bine organizat și menținerea unui aspect curat și atractiv a produselor la raft.

    Alte informatii

    Ce beneficii ai?

    Mediu de lucru dinamic, unde ai șansa să te dezvolți atât pe plan personal cât și profesional;
    Training-uri de specialitate;
    Decont transport;
    Tichete de masă;
    Bonusuri de performanță;
    Asigurare medicală Premium;
    Cadouri cu ocazia Pastelui, Craciunului si a zilei de nastere

    Salariu

    2500 - 3200 RON

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (46)