Sales Consultant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile LINK group active.

Vezi toate job-urile Sales Consultant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: LINK group
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.02.2024

    LINK group este o companie multinațională cu peste 10 ani de activitate în România și peste 20 de ani de experiență în domeniul educației în Europa, fiind unul dintre liderii de pe piața serviciilor educaționale în România, R. Moldova, Serbia și Bosnia. Ne luăm angajamentul de a forma cursanți din toată țara și de peste hotare, astfel încât aceștia să dobândească abilitățile de Business și IT de care au nevoie pentru a-și îndeplini ambițiile personale și profesionale.

    Activitățile noastre constau în oferirea accesului la cursuri online precum și în sală, iar una dintre activitățile cu care ne mândrim în mod deosebit este organizarea de seminarii gratuite pentru cursanții noștri prin intermediul Centrului pentru Dezvoltarea Carierei. De asemenea ne place să credem că facem o diferență valoroasă prin serviciile de consiliere educațională și în carieră pentru finalizarea cu succes a studiilor.

    Cu deosebită pasiune și ambiție, dorim să ne ajutăm utilizatorii să aibă mai mult succes. Credem sincer că educația este fundamentul succesului fiecărui individ, dar mai știm, de asemenea, că educația de astăzi nu satisface nevoile vremurilor în care trăim. De aceea, ne străduim să o schimbăm de la rădăcină și să o adaptăm generațiilor moderne. Există doar o acțiune între viziunile noastre și realitate, pe care o desfășurăm în mod constant din 1998. Dacă credeți că sunteți persoana care dorește să facă parte din echipa noastră în acest efort imens, suntem deschiși să ne cunoaștem și împreună să schimbăm lumea educației în bine.

    Cerinte

    ●abilități excelente de comunicare – în contactul personal, prin conversație telefonică și prin e-mail;
    ●abilități excelente de prezentare, convingere și încredere în sine în discuția cu un client;
    ●capacitatea de a încheia efectiv acorduri cu clienții;
    ●capacitatea de a organiza și coordona personal diverse sarcini de lucru;
    ●luarea de inițiativă și atitudine pozitivă față de muncă, obligații și sarcini.

    Responsabilitati

    În calitate de sales consultant educațional, vei fi prima persoană cu care viitorii cursanți vor lua legătura și de la care vor primi primele informații despre programele noastre educaționale.

    ●comunicarea cu clienții;
    ●oferirea de informații despre serviciile educaționale prin telefon, e-mail și la întâlniri cu clienții;
    ●consiliere pentru înscrieri;
    ●negocierea condițiilor de înscriere;
    ●vei menţine un nivel ridicat de satisfacţie al clienţilor;
    ●prelucrarea cererilor de înscriere;
    ●pregătirea și semnarea contractelor;
    ●ținerea evidenței clienților;
    ●sarcini administrative.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Vei învăța tot ce ai nevoie pentru o muncă de calitate în această poziție – îți vei îmbunătăți tehnicile de comunicare și consiliere, abilitatea de a asculta clienții și de a pune întrebări, de a gestiona timpul, de a dezvolta puterea sugestiilor și de a încheia cu pricepere acorduri cu clienții. Vei lucra într-un mediu profesionist și dinamic, în continuă dezvoltare. Vei avea ocazia să te perfecționezi profesional, să îți îmbogățești educația cu cunoștințe în domeniul tehnologiei informației și să câștigi proporțional cu rezultatele obținute.

    Dacă consideri că te potrivești profilului candidatului pe care îl căutăm, poți trimite CV-ul și scrisoarea de intenție prin intermediul platformei de înscriere de pe acest site.

    Poziţia este disponibilă...

    în București, în clădirea Excelsior Center, full-time:

    organizat in 2 ture: luni-vineri 08:00-16:00 si 12:00-20:00 și odată la 2 săptămâni sâmbata între 9:00-13:00;

    Procesul de selecție constă în 3 etape scurte:

    o discuție telefonică informală pentru a ne cunoaște;

    un interviu cu un coleg din managementul LINK group;

    un interviu online cu Sales Managerul;

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Abonament medical
    • Abonament la sala sport
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Petreceri/evenimente companie
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    4000 - 5000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (137)