SEO Assistant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Tonica Group SRL active.

Vezi toate job-urile SEO Assistant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Publicitate - Agentii publicitate active pe Hipo.ro

Angajator: Tonica Group SRL
Domeniu:
  • Marketing
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.03.2023

    Suntem o echipă de profesionişti, dedicată şi motivată, care iubește să creeze poveşti de brand, încă din 2004. Dacă vrei să faci și tu parte din povestea noastră, la care să îi adaugi câteva capitole fascinante, te așteptăm alături de noi. Tonica Group oferă servicii complete de publicitate, PR și comunicare, marketing online, mass-media, producție, web design, social media, creație, business. Ne place să spunem că nu suntem o simplă agenție, ci agenția de care orice client are nevoie – totul datorită unei echipe unite, dornice de performanță și rezultate.

    Cerinte

    minim 6 luni experienta in marketing online;
    cunostinte SEO de baza;
    experienta in webmastering (lucrul in CMS -uri);
    bune abilitati de comunicare si relationare;
    foarte buna cunoastere a limbii romane (scris, vorbit).

    Responsabilitati

    analiza site-urilor pentru identificarea de erori de ordin SEO;
    update continut existent (descrieri de produse, descrieri de categorii, descrieri de subcategorii etc.)
    upgrade de continut (recomandari SEO pentru creare de content nou);
    analiza de cuvinte cheie si trenduri;
    urcare / publicare de continut pe site – uri;
    suport pentru echipa editoriala in ceea ce priveste recomandari de ordin SEO.

    Cautam pe cineva care isi doreasca sa invete si sa evolueze ca parte a echipei noastre.
    Candidatii ideali sunt cei care au dorinta de a invata si de a-si asuma mai multe responsabilitati pe parcurs, in functie de experienta dobandita in cadrul echipei noastre.
    Veti lucra alaturi de un expert SEO cu peste 15 ani experienta.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (10)