Project Manager – Support & Business Stability

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PPC Energy Services active.

Vezi toate job-urile Project Manager – Support & Business Stability active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Angajator: PPC Energy Services
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.12.2022

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord.

    Cerinte

    Companie: Enel Energie Muntenia
    Departament: Directia Operatiuni Clienti
    Locatie: Bucuresti & Smart working
    Contract: perioada nedeterminata

    Ce cautam:

    - Absolvent de studii superioare;
    - Experienta de minim 2 ani;
    - Excel, Power Point (pachet Office);
    - Experienta in Project Management - constituie un avantaj;
    - Limba engleza –avansat;
    - Persoana structurata;
    - Entuziasm si dorinta de a invata;
    - Atentie la detalii;
    - Atitudine pozitiva;
    - Dorinta de a te integra rapid in echipa.

    Responsabilitati

    - Gestioneaza procesul de decontare a formelor de sprijin oferite de catre Guvern datorita modificarilor legislative incepand din 2021;
    - Coordoneaza activitati transversale in departamentele din cadrul Enel furnizare, cu o mare atentie pe procesele din cadrul Operatiuni clienti: Creante, Activare & Facturare, Raportare;
    - Se asigura de inregistrarile contabile ale deconturilor depuse de catre departamentul Administratie, Finante si Control;
    - Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectelor si informeaza la timp echipa de management despre problemele aparute si pe care nu le poate rezolva la nivelul sau;
    - Coordoneaza activitatile din cadrul proiectelor din departamentul Operatiuni Clienti supervizand indirect echipele interne, echipele tehnice, consultantii si alti colaboratori implicati;
    - Monitorizeaza in timp progresul atins fata de obiectivele propuse si redacteaza rapoarte saptamanale, lunare, semestriale si anuale catre managerul departamentului sau managementului de grup;
    - Asigura o comunicare adecvata, discutii si feedback dintre diferiti participanti la aceste proiecte.

    Alte informatii

    Ce avem de oferit:

    - Program de integrare intr-o echipa profesionala, tanara si dinamica;
    - Oportunitati de dezvoltare profesionala reala;
    - Mediu de lucru international;
    - Zile libere (Craciun, Paste, Zi de nastere, Ziua Energeticianului);
    - Oferte speciale din partea colaboratorilor nostri;
    - Zile de concediu suplimentar in functie de vechimea in munca;
    - Abonament Bookster;
    - O structura multinationala in care poti construi o cariera.

    Ce altceva trebuie să știi?

    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

    Grupul ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PPC Energy Services. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PPC Energy Services >>

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (310)