Contabil Senior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GABTEO HR active.

Vezi toate job-urile Contabil Senior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Imobiliare - Real Estate active pe Hipo.ro

Angajator: GABTEO HR
Domeniu:
  • Imobiliare - Real Estate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.07.2022

    GABTEO HR – Companie de Consultanta, Executive Search, Head-Hunting si Recrutare de Personal.

    Cerinte

    Absolvent de studii superioare;
    Experienta in contabilitate (4 ani+);
    Foarte bune cunostinte de MS Excel;
    Limba Engleza la un nivel mediu/avansat;
    Foarte bune abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, meticulozitate, capacitate de a lucra în ritm sustinut, si de finalizare in termen a tuturor sarcinilor;
    Capacitatea de a invata rapid si de a fi eficient;
    Foarte bune abilitati de comunicare si interactiune;
    Integritate, profesionalism si responsabilitate.

    Responsabilitati

    Coodonarea activitatii persoanei responsabile de inregistare a contractelor, facturare, colectare incasari, activitate care se produce la Centrul Comercial; Coordonarea activitatii persoanei responsabile de inregistrarea furnizorilor, in cazul in care Centrul Comercial este mai mare si dispune de Accounts Payable; inregistrarea in contabilitate a facturilor de furnizori inclusiv partea de verificare a contractelor; Inregistrarea in contabilitate a extraselor bancare pentru toate conturile si toate valutele; Verificarea contractelor de imprumut incheiate cu banci si inregistrarea dobanzilor aferente in contabilitate; Verificarea periodica a fisei platitor ANAF; Centralizarea si urmarirea situatiei garantiilor, precum si executarea lor daca este cazul; Mentinerea evidentei si urmarirea situatiei CEC-urilor, BO, scrisorilor de garantie si mentinerea legaturii cu contabilul de la centrul comercial pentru reinoirea garantiilor; Pregatirea rapoartelor pentru provizionare; Participarea la intocmirea rapoartelor lunare si anuale de reconciliere service-charge, bugete; Responsabil de corectitudinea informatiilor puse la dispozitia celor care elaboreaza strategia si politica financiara; Verificarea modului de intocmire a registrului de casa si a documentelor anexate, precum si exactitatea soldului si concordanta acestuia cu soldul din balanta analitica; Inregistrarea lunara a trecerii pe venituri curente a sumelor din contul venituri in avans; Intocmirea listei de estimari venituri si cheltuieli la inchiderea lunara (Accrual); Verificarea corectitudinii soldurilor pentru toti clientii si furnizorii, precum si efectuarea punctajelor pe fisa acolo unde sunt neconcordante; Inregistrarea lunara a operatiunilor de reevaluare a conturilor in valuta; Mentinerea evidentei amortizarii imobilizarilor, inregistrarea cheltuielilor aferente cu amortizare pe fiecare activ si urmarirea lor in contabilitate, precum si in evidenta amortizarii fiscale; Verificarea lunara a jurnalelor de TVA, concordanta datelor cu balanta sintetica si analitica; Efectuarea inchiderilor conturilor de gestiune, balanta sintetica si analitica; Efectuarea inventarierii pentru gestiunile stabilite conform deciziei de inventariere anuala; Intocmirea si inregistarea la DITL a oricarei modificari aparute in cadrul mijloacelor fixe declarate astfel incat sa fie in concordanta cu evidentele contabile; Intocmirea tuturor declaratiilor fiscal necesare 300, 390, 394, 100, 101; Arhivarea documentelor contabile lunare; Intocmirea situatiilor financiare anuale ale societatii si asigurarea suportului necesar auditarii lor, daca este cazul.

    Grila salariala stabilita in functie de experienta dobandita;
    Asigurare medicala (inclusiv pentru copii);
    Bonus pe baza performantei;
    Tichete de masa;
    Formare si dezvoltare profesionala.

    Aplica fara CV
    4500 - 5500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    9500 - 10000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (5)