Inginer Proiectant Hidrotehnician Senior

Angajator: TECNIC Consulting Engineering Romania
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 08.06.2022
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

     Absolvent cu diploma CFDP si/sau hidrotehnica;
     Experienta de peste 5 ani in proiecte de infrastructura;
     Cunoasterea aplicatiilor informatice HEC-RAS, Autocad, Microsoft Office;
     Disponibilităţi de deplasare pe teren;
     Cunostinte de limba engleza scris/vorbit.

    Responsabilitati

     Elaborarea proiectelor pentru specialitatea lucrari hidrotehnice, a studiilor hidrotehnice si hidraulice, aferente lucrarilor de infrastructura, DN / autostrazi/ drumuri exprese;
     Elaborarea docs tehnice pentru obtinerea avizelor de gospodarire a apelor, a docs pentru obtinerea permisului de traversare dig, in conditiile stipulate de contractul de proiectare, tema de proiectare si in conformitate cu standardele si reglementarile tehnice in vigoare;
     Intocmirea documentațiilor tehnice aferente fiecărei faze de proiectare: SF/DALI, PAC, PT, DE;
     Proiectare asistata pe calculator;
     Dezvoltarea procedurilor in vederea cresterii eficientei si calitatii;
     Integrarea si respectarea politicii de calitate.

    Alte informatii

    Beneficii:
     Un mediu de lucru modern si dinamic;
     Conditii foarte bune de lucru;
     Salariu motivant;
     Asigurare medicala privata.