Finance Business Partner

Angajator: Decathlon Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.04.2024

    Decathlon este dе 15 ani pe piața dе retail sportiv din România, fiind actual lider dе piata, avand o viziune clara: Sa miscam oamenii prin puterea sportului!

    Cerinte

    Decathlon România are un post deschis pentru un Finance Business Partner, al cărui rol este să ne ajute să facem sportul și mai accesibil, prin gestionarea finanțelor multiplelor business unit-uri din cadrul companiei.

    Suntem de peste 12 ani pe piața de retail sportiv din România, fiind actual lider de piață, iar ca să ajungem la astfel de rezultate, căutăm mereu noi talente care să ne provoace modul de lucru, să inoveze, să ne ajute să ne depășim limitele și să devină liderii de mâine.

    De ce ai nevoie pentru a avea succes?

    În primul rând, avem nevoie ca tu, viitorul nostru coleg, să ai o experiență de minimum 2 ani în domeniul financiar-contabil. Este foarte important să ai un minimum de experiență contabilă (să știi să faci lucruri de bază precum înregistrarea unei facturi, să asiguri corectitudinea plăților șamd).

    Dacă practici un sport, o să te integrezi foarte ușor în echipa noastră pentru că la noi, orice închidere de lună se termină mai bine dacă include și o ieșire la sport 😄 Ne plac foarte mult oamenii curioși, adaptabili, doritori să afle și să înțeleagă mereu cum funcționează lucrurile.

    Sperăm să fii deschis către feedback și, la rândul tău, să își placă să îl oferi celor din jur, indiferent de circumstanțe, o persoană analitică și exigentă, cu capacitate de analiză și proiecție pe termen lung. Având aceste abilități, cu siguranță poți dezvolta o carieră frumoasă alături de noi, și, sperăm noi, să devii următorul nostru manager financiar!

    Responsabilitati

    Ce trebuie să faci?

    În calitate de Finance Business Partner, vei fi responsabil de:

    - a oferi consultanță și suport business unit-urilor din sfera ta de responsabilitate, pentru ca acestea să poată lua cele mai bune decizii comerciale și financiare;

    - a garanta corectitudinea informațiilor financiar-contabile din sfera ta de expertiză;

    - analizarea rezultatelor pentru a realiza proiecții pe termen lung, asigurând integritatea previziunilor bugetare;

    - a participa la închiderile financiar-contabile lunare;

    - a realiza audituri financiare, sumarizarea riscurilor și follow-up în vederea rezolvării punctelor de îmbunătățit;

    - a automatiza procesele financiare din sfera de expertiză, în vederea eficientizării activității;

    - a gestiona proiectele din cadrul grupului Decathlon, în vederea alinierii la normele și cerințele acestuia.

    Alte informatii

    Ce oferim?

    - un mediu de muncă activ, cu posibilități multiple de dezvoltare;
    - training-uri locale și internaționale;
    - teambuilding-uri și întâlniri cu echipa, pentru a practica sport și a petrece timp împreună;
    - asigurare medicală privată;
    - program intern de recomandări viitori angajați, cu recompensă financiară;
    - bonuri de masă;
    - pachet salarial individualizat, bazat pe propriile performanțe;
    - oportunitatea de a investi în companie prin sistemul de acționariat;
    - siguranța unui loc de munca stabil, oferind perspective de dezvoltare a angajatului pe termen lung.

    Găsește un job în ritmul inimii tale!

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Decathlon Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Decathlon Romania >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (222)