Contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Personnel Outsourcing active.

Vezi toate job-urile Contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.02.2022

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal, de 10 ani pe piata din Romania cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), suntem o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    Candidatul potrivit:

    - Studii universitare (economice) finalizate;
    - Certificari in contabilitate – reprezinta un avantaj;
    - Experienta anterioara pe un post similar – minimum 5 ani;
    - Cunostinte operare MS Office;
    - Cunostinte limba engleza la nivel mediu;
    - Capacitate de sinteza si analiza, planificare, organizare si prioritizare a activitatilor;
    - Bune abilitati de comunicare (verbala si scrisa);
    - Capacitate de adaptare si relationare;
    - Experienta in utilizarea softul contabil Navision- reprezinta avantaj;
    - Atitudine pozitiva si proactiva.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    -Asigura verificarea, inregistrarea si evidenta contabila a documentelor fiscale conform ariei alocate de superiorul direct (stocuri, venituri, mijloace fixe, salarii, etc);
    - Efectueaza si verifica componenta soldurilor pe fiecare cont;
    - Intocmeste confirmarile de sold la inchiderea exercitiului financiar, pregateste documente si diverse reconcilieri cu ocazia auditului financiar extern;
    - Verifica jurnalul de cumparari si jurnalul de vanzari;
    - Intocmeste declaratiile fiscale sau catre alte organisme (INTRASTAT, statistica);
    - Intocmeste diverse rapoarte solicitate de conducere sau de catre alte organisme;
    - Intocmeste analize si reconcilieri, verifica balanta lunara.

    Alte informatii

    - Pachet salarial negociabil
    - Bonusuri de performanta

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (58)