SPECIALIST CREARE CONTINUT SOCIAL MEDIA

Angajator: Artem Homine
Domeniu:
  • Marketing
  • Media - Jurnalism
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 26.09.2021

    ARTEM HOMINE este agentia de Recrutare si Selectie de Personal si Consultanta in domeniul Resurselor Umane ce constituie puntea de legatura dintre companii si persoanele aflate in cautarea unui loc de munca.
    Oferim servicii de recrutare si selectie de personal , profil psihometric de competente profesionale si personalitate , profil de compatibilitate si personalitate a echipei , analiza organizationala prin sondaje de opinie a angajatilor , STAY IN si EXIT INTERVIEW , servicii de outplacement , consultanta resurse umane si consiliere in dezvoltarea personala si profesionala .

    Cerinte

    Cerinte
    ▪ Studii superioare – profil Comunicare / Marketing
    ▪ Experiență de lucru în cadrul unui departament de Marketing (avantaj)
    ▪ Cunoștințe foarte bune de limba română
    ▪ Abilități excelente de comunicare, de redactare și de creare conținut în Social Media
    ▪ Experiență în Marketing Online și o bună înțelegere a canalelor de Marketing
    ▪ Persoană pasionată și activă pe rețelele de socializare, mereu la curent cu noutățile și tendințele din mediul Online
    ▪ Persoană bine organizată și atentă la detalii
    ▪ Atitudine pozitivă, capacități bune de organizare a proiectelor
    ▪ Bune abilități de relaționare, comunicare și lucru în echipă
    ▪ Cunoștințe de lucru în programele Adobe (Photoshop, Ilustrator, In Design), constituie un avantaj
    ▪ Permis conducere cat.B

    Responsabilitati

    Descriere job
    ▪ Redactarea și planificarea conținutului pentru site, newsletter și pagini de socializare ale companiei
    ▪ Monitorizarea și măsurarea performanței activităților de promovare din social media
    ▪ Organizarea și coordonarea concursurilor din online
    ▪ Implicare în relațiile cu clienții / fanii pentru evenimentele de Marketing
    ▪ Colaborarea cu agențiile de creație și cu alte departamente din companie pentru implementarea campaniilor online
    ▪ Realizarea și coordonarea campaniilor de comunicare în mediul digital, în concordanță cu strategia companiei

    Alte informatii

    Detalii angajare

    - locatie job – Ploiesti
    - clientul activeaza in domeniul turismului
    - tichete de masa si salariu atractiv
    - program flexibil si posibilitatea de a lucra remote 2-3 zile pe saptamana

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Artem Homine. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Artem Homine >>