Office Assistant

Angajator: Randstad Romania SRL
Domeniu:
  • Secretariat - Administrativ
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Popesti Leordeni
  • Actualizat la: 24.07.2021

    Randstad is specialized in solutions in the field of flexible work and human resources services. Our services range from regular temporary staffing and permanent placements to in-house, professionals, search & selection, and HR Solutions.

    The Randstad Group is one of the leading HR services providers in the world, with top-three positions in Argentina, Belgium & Luxembourg, Canada, Chile, France, Germany, Greece, India, Mexico, the Netherlands, Poland, Portugal, Spain, Switzerland, the UK, and the United States as well as major positions in Australia and Japan.

    In 2015, Randstad had approximately 29,750 corporate employees and around 4,473 branches and in-house locations in 39 countries around the world. Randstad generated revenue of € 19.2 billion in 2015. Randstad was founded in 1960 and is headquartered in Diemen, the Netherlands.

    Cerinte

    – experienta intr-o pozitie similara reprezinta avantaj;
    – cunoștințe de utilizare a calculatorului, pachet Microsoft Office, Internet;
    – cunostinte limba engleză – nivel conversational vorbit si scris;
    – capacitate de a lua inițiativă și de a lucra sub supraveghere minimă,
    – deschisa si proactiva;
    – capacitate de a-si prioritiza si asuma responsabilitatile, obisnuita cu livrarea taskurilor in termenele stabilite.

    Responsabilitati

    – Asigura legatura companiei cu exteriorul acesteia
    – Pastreaza confidentialitatea documentelor si informatiilor gestionate prin natura muncii
    – Asigură activitatea de informaţii generale pentru public și vizitatori;
    – Asigură activitatea de telefonie centrală a societăţii, preluarea si redirectionarea apelurilor telefonice
    – Gestioneaza corespondenta scrisa si electronica (preluare, sortare,verificare, distribuire/expediere)
    – Inregistrează documentele în registrul unic de intrări / ieșiri al societăţii;
    – Răspunde de buna desfășurare a activităţilor de primire-protocol a vizitatorilor, clientilor, colegilor din celelalte locatii și îi indrumă spre departamenetele competente sau sălile de intalniri
    – Inregistrează cererile și rezervă sălile de ședinţe, oferind în permanenţă informaţii despre programările deja existente
    – Asigurarea in permanenta a multiplicarii formularelor tipizate existente la receptie
    – Gestioneaza, centralizeaza si lanseaza comenzile pentru necesarul saptamanal/lunar de: apa,protocol, papetarie si birotica, alte obiecte de inventar, etc
    – Tine evidenta foilor de parcurs
    – Tine o evidenţă a tuturor numerelor de telefon precum și a adreselor care îi sunt aduse la cunoștinţă pe diferite căi;
    – Mediaza relatia cu agentia de turism, negociaza si programeaza rezervari pentru cazare, inchirieri transport, bilete de avion, checkin

    Alte informatii

    - program: L-V de la 09.00-18.00;
    - pachet salarial motivant;
    - tichete de masa;
    - al 13 - lea salariu;
    - oportunitati de dezvoltare in cadrul unei companii in plina expaniune.