Administrator de Retea

Vezi toate job-urile Administrator de Retea active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: confidential
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Constanta
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 31.10.2022
    Remote work: On-site
    Cerinte

    Experienta minim 3 ani pe o pozitie similara;
    Cunostinte de retelistica: cablare si conectare echipamente, configurarea si managementul echipamentelor de retea de tip CISCO, Mikrotik, Ubiquiti (VLAN, DNS, DHCP, VPN, NAT, IPSec, Firewall);
    Administrare servere WindowsHyper-V, Active Directory, File Server, Backupassist, RAID Management);
    Depanarea si configurarea statiilor de lucru ce ruleaza sistemul de operare Microsoft Windows 10 (inclusiv pachetul Microsoft Office);
    Permis de conducere cat. B;
    Limba Engleza - nivel mediu;
    Abilitati de comunicare si interrelationare;
    Atentie la detalii, proactivitate, gandire analitica;
    Organizare și responsabilitate, capacitate de a prioritiza sarcinile;
    Prezinta avantaj:
    Certificari Microsoft/CISCO;
    Cunostinte de Linux;
    Utilizarea si configurarea echipamentelor mobile de tip Android/iOS;
    Cunostinte de lucru cu echipamente Xerox, Kyocera, HikVision, centrale telefonice IP;
    Cunostinte de editare foto (Adobe Photoshop);
    Cunostinte tehnice de electronica si sisteme de supraveghere video;

    Responsabilitati

    Monitorizarea sistemelor , echipamentelor IT si de supraveghere video ce deservesc locatiile de pe teritoriul tarii;
    Instalarea si configurarea echipamentelor de supraveghere video, serverelor, statiilor de lucru si a echipamentelor periferice;
    Acordarea de asistenta tehnica angajatilor din cadrul companiei;
    Raportarea eventualelor incidente/defectiuni aparute in retea si la sistemele IT si remedierea acestora;
    Mentinerea la zi a documentatiei si a procedurilor;
    Aplicarea si imbunatatirea regulilor de securitate IT.

    Alte informatii

    - sprijin permanent din partea colegilor.
    - contract de munca pe o perioada nedeterminata;
    - tichete de masa;
    - pachet salarial atractiv

    Aplica fara CV
    Hybrid