Consilier suport tehnic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GiGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Consilier suport tehnic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: GiGroup Romania
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Oradea
  • Actualizat la: 09.09.2021

    We #changelives! Descoperă oportunități globale cu GI Group Holding, un pionier în servicii HR care valorizează și promovează evoluția carierei tale.

    Parte a unei echipe de peste 6700 de specialiști prezenți în 34 de țări, noi ne angajăm să dezvoltăm piața muncii prin soluții inovatoare și personalizate. Alege să lucrezi într-un mediu care apreciază valoarea personală și profesională.

    Construiește-ți cariera cu noi! Contactează-ne pentru a explora cum te putem ajuta.

    Cerinte

    Cerinţe:

    Studii: diplomă de Bacalaureate obligatoriu;
    Disponibilitatea de-a lucra în ture;
    Program de lucru 8 ore/zi;
    Disponibilitatea de-a lucra de acasă;
    Cunostinţe PC;
    Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu spre avansat.

    Responsabilitati

    Responsabilităţi:

    Recepţionează şi înregistrează toate problemele de natură tehnică (întrebari, reclamaţii, nefunctionalităţi) raportate de către clienţii rezidenţiali, în concordanţă cu procesele, procedurile si regulile companiei;
    Receptionează şi înregistrează ori de cate ori este necesar problemele semnalate de clienţii business, în condiţii de încarcare a call-center-ului dedicat acestora, cu scopul de a imbunătaţi performanţa companiei, precum şi experienţa clientului;
    Prezintă şi vinde serviciile companiei direct către clienţi prin intermediul telefonului;
    Aplica cunostinţele acumulate în sesiunile de traning pentru diagnosticarea şi rezolvarea problemelor serviciilor Telefonie, Televiziune, Internet, asigurănd rezolvarea imediată a sesizarii.

    Alte informatii

    Benefici:

    Salariu atractiv;
    Asigurare medicală privată, asigurare de viaţa;
    Tichete de masă;
    Program de muncă flexibil.

    Mai multe informații îți poate oferi colega noastră, Lavinia Pasenciuc, la numărul de telefon: 0729 005 271.

    Asteptam aplicatia ta.

    Aplica fara CV
    Oradea, Job national

    Aplica fara CV
    Remote