Asistent medical

Angajator: Move2Care
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Strainatate
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 05.05.2021

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Move2Care este un birou online de recrutare a asistentilor medicali.

    Cerinte

    Pentru a putea candida la acest job, candidatul trebuie să îndeplinească următoarele condiții:
    -Diploma de asistent medical generalist
    -empatie și răbdare față de vârstnici, atent la detalii și la nevoile rezidenților -experienta în domeniu nu este obligatorie dar constituie un avantaj
    -flexibilitate
    -capacitatea de a lucra independent dar cu spirit de echipa
    -cunoștințe informatice de bază
    -capacitatea de a lucra in schimburi
    -permis auto și mașină personală – constituie un avantaj
    -cunostinte de limba germana - constituie un avantaj
    -alte cursuri in domeniul medical. Nu este obligatoriu, dar constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    Ce oferim noi?
    -colectiv prietenos
    -contract de muncă pe o perioadă nedeterminată
    -salariu atractiv începând de la 2600 de euro brut
    -sporuri pentru zilele de duminica si pentru sarbatorile legale
    -asigurare medicală și contribuție la sistemul german de pensii
    -primă pentru lunile in care nu au existat zile de concediu medical
    -echipament de lucru gratuit
    -ajutor pentru obtinerea recunoasterii studiilor, in Germania
    -curs intensiv de limba germana gratuit pana la nivelul B2
    -cazare (contra cost)
    -mentori care vă vor ajuta pe tot parcursul drumului
    Sună interesant? APLICĂ ACUM!