Digital Marketing Manager @Bucharest Tech Week & GoTech World

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Universum Events active.

Vezi toate job-urile Digital Marketing Manager @Bucharest Tech Week & GoTech World active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Universum Events
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.09.2020

    Facem parte din Universum Events si suntem divizia care organizeaza cele mai ample evenimente de business din CEE:
    1.    Bucharest Technology Week, care reuneste lideri si pasionati de tehnologie pentru o saptamana de evenimente in tot orasul. Evenimentul plaseaza Bucurestiul pe harta tehnologiei internationale si reprezinta o platforma excelenta de networking si invatare pentru 15.000 de participanti in cautarea unei cresteri individuale sau de afaceri.
    2.    GoTech World este cea mai ampla expo-conferinta B2B din Europa Centrala si de SE axata pe prezentarea instrumentelor si a strategiilor care ajuta companiile sa creasca prin prezenta online, marketing digital si software intelligence.

    In perioada aceasta, evenimentele noastre s-au transpus deja in online, avand un succes rasunator. GoTech World va avea loc pe 11-12 noiembrie 2020, exclusiv online.

    Cautam un marketer alaturi de care sa construim campanii creative si de impact, newslettere faine, strategii de succes.

    Cerinte:

    • cunostiinte de Photoshop si Illustrator (plus)
    • cunostiinte minime de HTML & CSS (must)
    • experienta de PPC (cel putin 1 an)
    • abilitatea de a scrie texte care sa vanda atat in romana cat si engleza
    • cunostinte de CMS (Wordpress/WIX) (plus)
    • cunostiinte de SEO & SEM (must)
    • intelegere buna a canalelor de social media
    Responsabilitati:
    • crearea si monitorizarea strategiilor de marketing
    • masurarea performatei tuturor campaniilor digitale folosind instrumente de analiza (Google analytics, Google search console, etc)
    • monitorizarea campaniilor de social media si planificarea de noi campanii
    • creearea de newslettere care sa sustina obiectivele de marketing
    • extragerea de informatii relevante pentru actualizarea constanta a strategiilor
    • optimizarea performantei campaniilor in desfasurare
    Alte informatii:
    • programul este full time (program 9:00 - 18:00, L-V, usor flexibil)
    • vom colabora 100% remote cel putin pana in primavara anului 2021

    Daca te regasesti in descrierea de mai sus, abia asteptam sa te cunoastem!

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (106)