Contabil - Calarasi

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GiGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil - Calarasi active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: GiGroup Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Calarasi
  • Actualizat la: 21.08.2020

    We #changelives! Descoperă oportunități globale cu GI Group Holding, un pionier în servicii HR care valorizează și promovează evoluția carierei tale.

    Parte a unei echipe de peste 6700 de specialiști prezenți în 34 de țări, noi ne angajăm să dezvoltăm piața muncii prin soluții inovatoare și personalizate. Alege să lucrezi într-un mediu care apreciază valoarea personală și profesională.

    Construiește-ți cariera cu noi! Contactează-ne pentru a explora cum te putem ajuta.

    Cerinte

    Pentru partenerul nostru, unul dintre principalii jucatori la nivel global din industria otelului, suntem in cautarea unui Contabil.

    Locatie: Calarasi

    Cerinte:

    • absolvent studii superioare economice;
    • cunostinte teoretice bune in domeniul financiar-contabil;
    • bune abilitati de utilizare a programelor informatice: Windows, Office;
    • cunostinte in domeniul fiscal;
    • dornic de a invata, initia procese noi
    • spirit analitic si orientat catre rezultate;

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    • realizeaza operatiuni financiar-contabile in contabilitatea financiara, de gestiune sau in activitatea de trezorerie;
    • verifica situatiile analitice financiar-contabile cu cele sintetice, corelatiile dintre acestea si propune/ inregistreaza diferentele in contabilitatea societatii
    • verifica corelarea evidentelor din gestiunile societatii cu cele din evidenta financiar-contabila
    • tine legatura cu partenerii societatii(clienti, furnizori, institutii) pentru rezolvarea sarcinilor financiar-contabile
    • tine legatura cu partenerii financiari in vederea schimbului de informatii necesar rezolvarii sarcinilor financiar-contabile
    • participa la implementarea proiectelor de eficientizare a activitatii financiar-contabile
    • intocmeste rapoarte financiar-contabile pentru nivelul ierarhic superior

    Alte informatii

    Beneficii:

    • pachet salarial atractiv, peste media pietei;
    • bonuri de masa in valoare de 15 lei/zi;
    • asigurare medicala privata;
    • prima de Craciun si de Paste
    • bonus anual
    • prima de concediu
    • contract pe perioada nedeterminata
    • program de lucru L-V 08.30 - 17.00

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (481)