Contabil - Calarasi

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Calarasi
  • Actualizat la: 12.08.2020

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Pentru partenerul nostru, unul dintre principalii jucatori la nivel global din industria otelului, suntem in cautarea unui Contabil.

    Locatie: Calarasi

    Cerinte:

    • absolvent studii superioare economice;
    • cunostinte teoretice bune in domeniul financiar-contabil;
    • bune abilitati de utilizare a programelor informatice: Windows, Office;
    • cunostinte in domeniul fiscal;
    • dornic de a invata, initia procese noi
    • spirit analitic si orientat catre rezultate;

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    • realizeaza operatiuni financiar-contabile in contabilitatea financiara, de gestiune sau in activitatea de trezorerie;
    • verifica situatiile analitice financiar-contabile cu cele sintetice, corelatiile dintre acestea si propune/ inregistreaza diferentele in contabilitatea societatii
    • verifica corelarea evidentelor din gestiunile societatii cu cele din evidenta financiar-contabila
    • tine legatura cu partenerii societatii(clienti, furnizori, institutii) pentru rezolvarea sarcinilor financiar-contabile
    • tine legatura cu partenerii financiari in vederea schimbului de informatii necesar rezolvarii sarcinilor financiar-contabile
    • participa la implementarea proiectelor de eficientizare a activitatii financiar-contabile
    • intocmeste rapoarte financiar-contabile pentru nivelul ierarhic superior

    Alte informatii

    Beneficii:

    • pachet salarial atractiv, peste media pietei;
    • bonuri de masa in valoare de 15 lei/zi;
    • asigurare medicala privata;
    • prima de Craciun si de Paste
    • bonus anual
    • prima de concediu
    • contract pe perioada nedeterminata
    • program de lucru L-V 08.30 - 17.00