Consultant Vanzari / Sales Support

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Gi Group Romania active.

Vezi toate job-urile Consultant Vanzari / Sales Support active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Secretariat - Administrativ active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Secretariat - Administrativ
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.11.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Experienta 1 - 2 ani intr-o pozitie similara;
    Abilitati foarte bune de vanzare si relationare;
    Deschidere si orientare catre client;
    Persoana organizata, ordonata si atenta la detalii;
    Utilizarea de software de tip ERP, operare PC nivel mediu;
    Limba engleza nivel conversational.

    Responsabilitati

    Identificarea in mediul online a companiilor ce ar putea deveni potentiali clienti pentru companie;
    Completarea si dezvoltarea bazei de date cu potentiali cumparatori si cumparatori inactivi;
    Prelucrarea bazei de date si completarea cu informatii necesare fiecarui cont de client;
    Contactarea telefonica a potentialilor clienti si prezentarea/promovarea ofertei si serviciilor companiei, oferind consultanta de specialitate pentru toata gama de produse si servicii oferite;
    Participarea la intalnirile stabilite cu potentialii clienti si stabilirea de comun acord a etapelor ce urmeaza a fi parcurse;
    Negocierea conditiilor de vanzare ale produselor (reduceri preturi, termen de plata);
    Intocmirea si transmiterea ofertelor de pret;
    Incheierea contractelor de vanzare produse si monitorizarea derularii contractului de vanzare;
    Inregistrarea in baza de date a comenzilor plasate prin apel telefonic sau alte surse disponibile (e-mail, chat);
    Oferirea de informatii variate despre produsele companiei si propunerea de solutii in functie de necesitatile clientilor;
    Oferirea de suport pentru Directorul de Vanzari si pentru Directorul General in realizarea rapoartelor si altor documente.

    Alte informatii

    Beneficii:
    Pachet salarial atractiv, corelat cu performanta;
    Program de lucru office;
    Sustinere in formarea unei cariere de succes.