Responsabil Administrativ

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Sameday Courier active.

Vezi toate job-urile Responsabil Administrativ active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Secretariat - Administrativ active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: Sameday Courier
Domeniu:
  • Secretariat - Administrativ
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.02.2019

    Am intrat pe piața de curierat din România de peste 10 ani și oferim servicii standardizate și specifice, atât în țară cât și în străinătate.

    Pentru că ne tratăm clienții cu același respect cu care ne-am dori să fim tratați, cerințele lor și timpii de livrare sunt mereu o prioritate pentru noi. In prezent, avem un procent bun de livrare „on time”, suntem in media superioara a pietei de curierat romanesti. Pentru 2018-2019, ne propunem sa realizam ceea ce pana acum parea imposibil in piata de curierat, mai exact ca din fiecare 100 de trimiteri, 99 sa le livram la timp.

    www.sameday.ro

    Cerinte

    Permis de conducere – categoria B
    Disponibil sa lucreze in Chiajna, judetul Ilfov, relativ in apropiere de zona Militari-Pacii, sector 6.
    Cunostinte PC si Microsoft Office
    Experienta ca Facility Officer/Responsabil Administrativ – reprezinta avantaj
    Familiarizat cu ceea ce presupune suportul administrativ (mentenanta sediu/depozit, gestionarea spatiilor de lucru si asigurarea necesarului privind instrumentele de lucru ale personalului)
    Experienta de lucru in depozite de marfa – reprezinta avantaj
    Capacitatea de a masura spatii, estima costuri si de a realiza necesarul periodic pentru zona de depozit

    Responsabilitati

    Asigura mentenanta si suport administrativ
    Centralizeaza nevoile depozitului (instrumente de lucru, echipamente etc.)
    Propune solutii pentru imbunatatirea anumitor aspecte administrative ce tin de suprafata desfasurarii activitatii profesionale
    Mentine constant legatura cu managerul direct
    Transporta diferite obiecte/instrumente de lucru, in functie de situatie
    Sesizeaza neconformitati administrative si incearca sa ofere solutii in acest sens
    Ofera sprijin in ceea ce priveste situatiile neprevazute (avarii/reparatii spre exemplu)