Analist producție junior (Teiuș, Jud. Alba)

Angajator: Trenkwalder Romania
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Alt oras
  • Actualizat la: 02.06.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Noi suntem Trenkwalder, unul dintre cei mai puternici jucători ai pieței de HR din Europa Centrală și de Est. Atât obiectivele noastre, cât și acțiunile, vorbesc despre oameni, povești de succes și o piață a forței de muncă mai bună.

    Unde ne găsești:

    Sediul nostru din București:
    Calea Griviței nr. 82-98, Sector 1, București, Cod Poștal 010705

    Cerinte

    Recrutăm rolul de Analist producție junior pentru clientul nostru, unul dintre cei mai puternici și sustenabili producători de prefabricate de beton din țară, cu o experiență de multe decenii. Clientul deține 5 fabrici poziționate strategic pentru a deservi proiecte complexe la nivel național. Facem parte din cel mai puternic grup din domeniul materialelor de construcții din lume.
    Clientul produce elemente prefabricate din beton utilizate în domeniul infrastructurii rutiere, electrice și de apă canal, al construcției centrelor comerciale, logistice sau de producție, precum și soluții pentru segmentul rezidențial.

    Detalii rol:
    • Locație: Orașul Teiuș, Jud. Alba.
    • Program de lucru full-time. L-V, 07:00-15:30.
    • Număr roluri disponibile: 1.

    Profilul tău:
    • Ai studii superioare tehnice în construcții (specializare CCIA/CFDP);
    • Ai cunoștințe bune in AUTOCAD;
    • Ai cunoștințe despre domeniul construcțiilor; cunoștințe prefabricate din beton (avantaj);
    • Ai minimum 1 ani experiență pe o poziție similară în construcții, producție sau echipamente industriale;
    • Ai competențe digitale (PC, pachet office alte tipuri de programe);
    • Îți place să lucrezi în echipă, ai îndemânare, precizie, rigurozitate și perseverență;

    Responsabilitati

    • În rolul de Analist producție, vei asigura suportul în realizarea planului de producție la termen și cu respectarea standardelor de calitate.
    • Vei verifica documentația tehnică și introduce planurile elementelor în sistemul curent de producție (Betsy);
    • Vei verifica documentația de execuție completă: piese desenate, piese scrise, planuri de montaj, planșe de execuție;
    • Vei întocmi centralizatorul de materii prime și materiale necesare pentru execuție;
    • Vei realiza programul de turnare SB;
    • Vei realiza/gestiona încărcarea planurilor elementelor în Betsy dar și corelarea acestora cu statusul producției;
    • Vei introduce elementele planificate și vei urmări încadrarea în termenele de execuție;
    • Vei introduce/modifica cantitățile materiilor prime elementelor planificate în Betsy;
    • Vei verifica și armoniza consumurile reale cu cele din proiect (materii prime, materiale ce intră în componența produsului);
    • Vei identifica, propune și implementa soluții de optimizare a calității și productivității;
    • Vei comunica și colabora sistematic cu colegii din alte arii funcționale și departamente în scopul eficientizării proceselor și rezolvării problemelor;

    Beneficiile tale:
    • Bonus relocare: 1 salariu brut prima lună + 1560 lei brut/lunar, maxim 3 ani (după caz).
    • Asigurare medicală, de viață și accident.
    • Transport asigurat.
    • Bonus performanță;
    • Tichete de masă în valoare de 40 de lei pentru fiecare zi lucrată.
    • Prime de: Crăciun, Paște, zi naștere, Ziua Constructorului.

    Nu ezita să ne contactezi și să ceri mai multe detalii despre rol la numărul de telefon +40727 312 900!

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Prima pentru relocare
    • Prime de vacanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Asigurare medicala
    • Asigurare de viata
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Decontarea transportului
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    BUCURESTI,

    Blaj,

    Ramnicu Valcea,

    Vezi job-uri similare (835)