Specialist Licitatii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SIMTEL Team active.

Vezi toate job-urile Specialist Licitatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: SIMTEL Team
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.07.2024

    Grupul SIMTEL este unul dintre jucatorii importanti in energie regenerabila, automatizari industriale și telecomunicatii. Lider in Romania in constructia si mentenanta centralelor electrice fotovoltaice, este din 2012 Partener oficial al ABB pentru automatizari, devenind cel mai bun integrator Telekom din Romania in 2016.
    Din 2021, Simtel este o companie romaneasca de inginerie și tehnologie, listata pe piata AeRO a Bursei de Valori Bucuresti si lider de piata in constructia si mentenanța centralelor electrice fotovoltaice.
    Din august 2023, actiunile Simtel au fost incluse in indexul MSCI Frontier Markets Small Cap și MSCI Romania Small index Cap. Grupul Simtel ofera companiilor un ecosistem complet si integrat, incepand cu consultanta, autorizare, constructie, mentenanta, operare, masurare, control si furnizare de energie.
    Curajosi prin inginerie si tehnologie, realizam lucruri unice, exceland in energie regenerabila, telecom, platforme software si roboți autonomi, pentru a aduce solutii inovatoare si durabile, intr-o lume in continua schimbare.
    La SIMTEL credem foarte mult in potentialul oamenilor si ii sprijinim sa creasca si sa se perfectioneze. Incurajam diversitatea si suntem o organizatie deschisa si orientata spre invatare. Credem in spiritul de echipa, in inovatie, dar si in autenticitate si performanta, valori care ne definesc ca si echipa.

    Cerinte

    - Studii superioare cu profil tehnic;
    - Cunostinte avansate de MS Office;
    - Cunostinte program SEAP – reprezinta un avantaj;
    - Cunoasterea legislatiei din domeniul licitatiilor publice;
    - Calificari si experienta in domeniul licitatiilor publice/ achizitii directe/ PNRR/ AFIR/ ELECTRIC UP;
    - Abilitati excelente de comunicare scrisa si orala;
    - Cunostinte de limba engleza la nivel mediu (scris si vorbit);
    - Persoana organizata, atenta la detalii, orientata spre calitate si rezultate;
    - Lucreaza foarte bine in cadrul unei echipe, dar si in mod independent;
    - Motivatie si atitudine proactiva.

    Responsabilitati

    • Identificarea licitatiilor și a cererilor de oferta existente la nivel national ce corespund produselor din portofoliul firmei;
    • Intocmirea documentației complete și corecte pentru participarea la licitatii;
    • Mentinerea legaturii cu autoritatile contractante pe parcursul derularii procedurilor;
    • Acordarea de asistenta in perioada post-licitatie;
    • Coordonarea si mentinerea legaturii cu persoanele de referinta in ceea ce priveste activitatea de licitatii din cadrul companiei, in vederea obtinerii tuturor documentelor necesare corecte si in termenul indicat;
    • Analizarea si verificarea documentatiei licitatiei pentru completare formular necesar aprobarii participarii la licitatii;
    • Intocmirea formularisticii necesare participarii la licitatii;
    • Intocmirea documentelor necesare clarificarii licitatiilor;
    • Inregistrarea proiectului in platforma cu atașarea fiselor tehnice si a caietului de sarcini. Odata ce proiectul a fost adaugat, acesta va intra pe același flux ca al unei oferte obișnuite cu specificația ca i se va acorda o prioritate deosebita avand in vedere termenul de timp al depunerii;
    • Redactarea raspunsurilor pentru comunicarile cu beneficiarul;
    • Monitorizarea anunțului cu privire la rezultatul licitației și analiza acestuia;
    • Intocmirea documentatiei finale pentru derularea contractului.

    Alte informatii

    Beneficii acordate:
    Financiar:
    - pachet salarial atractiv;
    - prime ocazionale;
    - tichete de masa;
    - abonament medical la o clinica privata.

    Conditii de lucru:
    - telefon mobil, laptop;
    - livrare bisaptamanala de fructe proaspete la birou;
    - Wellbeing: masaj saptamanal la birou pentru coloana vertebrala, contractat cu firma de specialitate, pentru a ajuta la mentinerea unei posturi corecte;
    - posibilitatea de a lucra in regim hibrid, conform procedurilor interne ale companiei;
    - zile libere suplimentare in functie de vechimea in companie;
    - oportunitati de dezvoltare intr-un domeniu dinamic;
    - traininguri de specialitate/ dezvoltare personala.

    Hybrid

    Hybrid

    BUCURESTI, Job national

    Vezi job-uri similare (20)