Director Tehnic

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Ramnicu Valcea
  • Actualizat la: 27.07.2024

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    • Experiență relevanta in coordonarea departamentului tehnic (in companii de producție) de minim 4 ani
    • Diplomă universitară în domenii tehnice
    • Experiență in crearea Planului Strategic;
    • Orientat către rezultate;
    • Aptitudinea de a urmări sarcini și obiective multiple;
    • Orientare către client;
    • Dorința de dezvoltare a subordonaților si capacitate de delegare;
    • Bune abilități interpersonale, de comunicare, organizaționale și de conducere;
    • Competente personale: seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva, sa aibă calități psihice necesare (spirit de observație, răbdare, viteza de reacție, capacitate de orientare in spațiu, capacitate de comunicare etc.);

    Posesor carnet de conducere categoria B;
    Experiență in domeniul Producție alimentara si retail reprezintă un avantaj.

    Responsabilitati

    • Planificarea strategică și managementul departamentului tehnic;
    • Coordonează activitatea departamentului tehnic, acorda consultanta si consiliere tehnica directorului general pentru a lua decizii eficiente cu privire la organizație;
    • Ia măsuri pentru a aborda problemele legate de performanța tehnică.
    • Coordonează și dirijează proiecte de reducere a costurilor și de îmbunătățire a proceselor.
    • Conduce efortul de a înțelege relația dintre materiale și procese. Direcționează tranziția ideilor în resurse tangibile.
    • Oferă consultanta tehnica in alegerea soluțiilor constructive;
    • Comunică deschis cu colegii din grup și face deplasări la toate fabricile/companiile/ punctele de lucru/magazinele ce aparțin Grupului (județul Vâlcea si județele limitrofe)

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Bonus anual
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Catering / decontarea mesei de pranz
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Masina de serviciu
    • Loc de parcare
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    Ramnicu Valcea,