Inginer Tehnolog - Productie (Mârşa-Avrig)

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Sibiu
  • Actualizat la: 17.06.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Ne dorim un Inginer tehnolog pentru productie, care să aibă cunoștințe în tehnologie de
    strunjire, frezare, sudare MAG, sudură MAG robotizată și debitare cu laser.

    În calitate de inginer tehnolog pentru productie cu cunoștințe vaste în domeniul tehnologiei de
    prelucrare a metalelor (strunjire, frezare), al sudării MAG, al sudării MAG robotizate și al
    debitării cu laser, veți juca un rol esențial în planificarea și pregătirea proceselor de producție.

    Printre principalele dvs. sarcini se numără analizarea si imbunătățirea proceselor de producție,
    asigurarea respectarii parametrilor tehnologici si a realizarii calitatii productiei, definirea si
    optimizarea fluxurilor si proceselor de productie, in vederea indeplinii planului de fabricatie, a
    standardelor de calitate si a cerintelor de productivitate.

    Responsabilitati

    - Deasemenea veți avea un rol esențial în definirea decumentației tehnologice cu pași de
    lucru și timpi de stare;

    - Veți fi responsabil de selectarea uneltelor, mașinilor și materialelor adecvate și de
    definirea parametrilor de prelucrare și a standardelor de calitate;

    - Veți colabora îndeaproape cu alte departamente, cum ar fi producția, controlul calității
    și achizițiile, pentru a asigura un proces de producție eficient și fără probleme;

    - De asemenea, veți sprijini optimizarea proceselor de fabricație, implementarea de noi
    tehnologii și îmbunătățirea continuă a proceselor de producție;

    - Veți monitoriza progresul comenzilor de producție, veți identifica blocajele și
    problemele și veți dezvolta soluții pentru a crește productivitatea și eficiența.

    Rolul necesită cunoștințe aprofundate și experiență în tehnicile de fabricație menționate,
    precum și o bună înțelegere a proceselor de pregătire a muncii.

    Program de lucru: 07:30 – 15:45 – o tura, pauza 30 min, intre 11:30 – 12:00. Sambata se lucreaza doar ocazional (orele se platesc conform legii).
    Tichete masa;
    Decont anumite analize medicale (conventie clienica medicala din Avrig);
    Medic de familie – cabinet nou;
    Prime de sarbatori Paste si Craciun;
    Ziua portilor deshise – evenimente toti angajatii, familii copii;
    Contract pe perioada nedeterminata.

    Beneficii

    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Asigurare medicala
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Petreceri/evenimente companie
    • Tichete de masa

    Sibiu,

    Aplica fara CV
    Sibiu,