Angajăm Quality System Design and Organisation Specialist

Angajator: GiGroup Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.06.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    We #changelives! Descoperă oportunități globale cu GI Group Holding, un pionier în servicii HR care valorizează și promovează evoluția carierei tale.

    Parte a unei echipe de peste 6700 de specialiști prezenți în 34 de țări, noi ne angajăm să dezvoltăm piața muncii prin soluții inovatoare și personalizate. Alege să lucrezi într-un mediu care apreciază valoarea personală și profesională.

    Construiește-ți cariera cu noi! Contactează-ne pentru a explora cum te putem ajuta.

    Cerinte

    Gi Group is recruiting Quality System Design and Organisation Specialist for our client, a supplier of components and repairs for the aviation industry.

    Location: Bucharest, Sector 6

    Program: Mo – Fr: 08:00-16:00

    Ideal Candidate:

    Higher education preferably in technical field;
    Hold master/certificate in quality system management (ISO, ISO, ISO, JAR 9100);
    Holds environmental certifications - good to have;
    Good knowledge of Ms Office; experience in using SAP is an advantage;
    English – advanced.

    Responsabilitati

    Responsibilities:

    Ensure the design, implementation and continuous improvement of the organisational system and the quality and environmental management system;
    To ensure control and evaluation of the conformity of the quality and environmental management system with the requirements:
    Reference standards for the quality and environmental management system;
    Customer specific (customer specifications for the supplier's quality and environmental management system);
    Accreditation or regulatory organisations in the field;
    Ensure reporting to management on the status of implementation and performance of the organisational system and the quality and environmental management system.

    Alte informatii

    Offer:

    Annual performance bonus based on results;
    Loyalty bonus;
    Meal ticket;
    Medical insurance;
    Easter and Christmas bonuses;
    Transport settlement.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Job national

    2900 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (210)