Agent Vanzari (Bucuresti, Ilfov)

Angajator: HRS Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 27.07.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Moving forward is impossible without the initial drive to do things differently. Our business is all about the people we come across, whether it's in our everyday interactions or in our vision for the brand.

    Cerinte

    Profilul ideal:
    • Expertiză demonstrată în vânzări, minim 5 ani pe o pozitie de hunter.
    • Abilități excelente de comunicare, prezentare și relaționare cu clienții și colegii.
    • Foarte bune abilități de negociere/persuasiune și o personalitate puternică.
    • Persoană pro-activă, orientată către client și rezultate, rezistentă la stres, ambițioasă, organizată și responsabilă.
    • Capacitate de sinteză și analiză.
    • Inițiativă, atenție la detalii și capacitate de rezolvare a problemelor.
    • Mod de lucru independent, orientat spre obiective și soluții.
    • Competențe medii de operare Microsoft Office (Excel și Word).
    • Experiența în vânzări de papetărie, jucării sau cărți reprezintă un avantaj.
    • Cunostinte de limba engleza si/sau germana – reprezinta un avantaj.

    Cerințe de Bază:
    • Rezidența în regiunea zonei de operare.
    • Studii finalizate medii sau superioare.
    • Disponibilitate pentru activitate de teren și deplasări 100%.
    • Permis de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    • Identificarea de noi clienți potențiali, cu abilitatea de a recunoaște și aborda factorii de decizie.
    • Crearea, menținerea și dezvoltarea unui portofoliu semnificativ de clienți în zona alocată.
    • Vizitarea eficientă a clienților din zona alocată, cu stabilirea priorităților și organizarea eficientă a timpului.
    • Identificarea nevoilor clienților și dezvoltarea de parteneriate prin soluții avantajoase pentru ambele părți.
    • Acumularea de cunoștințe solide despre produsele din portofoliu.
    • Participarea activă la procesul de comandă și la dispunerea produselor în magazine.
    • Culegerea de informații relevante din piață și comunicarea acestora managerului direct.
    • Întocmirea periodică a rapoartelor de activitate.
    • Respectarea politicilor și procedurilor financiare și comerciale ale companiei.
    • Implementarea campaniilor promoționale în magazinele partenerilor.
    • Atingerea obiectivelor specifice pentru zona gestionată.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Pachet salarial competitiv (salariu fix și bonusuri în funcție de performanță).
    • Instrumente de lucru performante (automobil, laptop, telefon mobil).
    • Oportunitatea de a lucra într-o echipă orientată spre performanță.
    • Șansa de a beneficia de pregătire consistentă în domeniul vânzărilor.
    • Susținere în construirea unei cariere de succes.

    Doar candidații eligibili vor fi contactați în termen de maximum 2 săptămâni. Toate informațiile vor fi tratate ca strict confidențiale.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Asigurare de viata
    • Decontarea transportului
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Masina de serviciu
    • Tichete de vacanta

    BUCURESTI, Job national

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (72)