Economist / Analist financiar Junior

Angajator: Evolutionary Consulting
Domeniu:
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.05.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Evolutionary Consulting este o companie formata dintr-un mix între consultanți cu experiență în resurse umane, cercetători, cadre didactice universitare și tineri specialisti pasionati de Psihologie organizationala si resurse umane. Principalul nostru scop este de a oferi servicii de consultanta in resurse umane bazate pe metodele şi tehnicile care si-au dovedit utilitatea in intreaga lume.

    Cerinte

    - Studii superioare absolvite în domeniul economic - cerință obligatorie;
    - Experiență profesională relevanta în domeniul financiar-contabil – 0-2 ani;
    - Cunoștințe de contabilitate, cunoștințe legislative în domeniul contabilității și fiscalității;
    - Cunoștințe operare PC (Ms Office) și operare în aplicatii software specifice domeniului – (experienta
    utilizare Charisma ERP constituie un avantaj);
    - Cunoștințe de limba engleza - nivel mediu/avansat;
    - Competențe în culegerea, clasificarea și interpretarea informațiilor;
    - Capacitate de adaptare și învățare rapidă, flexibilitate, adaptabilitate in comunicare cu structuri si
    niveluri ierarhice diverse;
    - Capacitate de organizare și prioritizare a activităților cu respectarea termenelor limită;
    - Spirit de observație și analitic, integritate.

    Responsabilitati

    - Înregistreaza zilnic documentele justificative privind operațiunile de avansuri/decontări trezorerie;
    - Întocmește și înregistrează documentele justificative aferente operațiunilor cu numerarul,
    întocmește zilnic registrul de casa în lei și alte valute;
    - Propune măsurile necesare pentru asigurarea numerarului necesar desfășurării neîntrerupte a
    operațiunilor de trezorerie curente planificate;
    - Înregistreaza zilnic extrasele de cont în lei și alte valute, înregistreaza operațiunile de
    constituire/desființare depozite, viramente interne, etc, dupa caz;
    - Înregistreaza facturile de prestări servicii primite de la furnizori;
    - Propune pentru plată obligațiile ajunse la scadență contractuală, pregătește și reconciliază setul de
    plăti saptamanal cu documentele justificative;
    - Reconciliaza lunar tranzacțiile efectuate și soldurile conturilor pentru care conduce evidența
    contabilă,
    - Propune și obține aprobarea pentru efectuarea corecțiilor contabile necesare;
    - Întocmește și transmite rapoarte, informații, analize solicitate de management, raportări periodice
    către instituții de stat (INS, BNR, etc).
    - Paticipă la operațiunile de inventariere anuală a patrimoniului.

    Alte informatii

    - Tichete de masă;
    - Decontare transport în comun;
    - Abonament de sănătate;
    - Bookster Read
    - Team buildings;
    - Mediu de lucru plăcut.

    Beneficii

    • Prime de vacanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Asigurare medicala
    • Training-uri
    • Abonament Bookster
    • Decontarea transportului
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Bacau, Constanta, Job national

    Vezi job-uri similare (141)