Specialist Ofertare

Angajator: Electromontaj
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Altele
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.05.2024
    Remote work: On-site

    Candidatul ideal

    Buna,

    Bine ai venit pe pagina noastra.

    De peste 70 de ani Electromontaj este lider pe piata constructiilor energetice din Romania. Proiectam, construim, transformam si mentinem infrastructura pentru distributia inteligenta a energiei electrice atat in Romania cat si in afara ei. Iar pentru aceasta avem nevoie de oameni talentati, pasionati de ceea ce fac care sa ne ajute sa ducem mai departe misiunea noastra: sa furnizam cele mai bune solutii pentru construirea infrastructurii necesare tranzitiei globale catre energie sustenabila.

    Daca iti doresti sa ne cunosti si sa vii alaturi de noi, iata ce dorim de la tine:

    • Experienta in domeniul energetic;
    • Capacitatea de a analiza cerintele si specificatiile licitatiilor sau ale proiectelor pe care trebuie sa le ofertam;
    • Atentie distributiva;
    • Abilitati de lucru in echipa;
    • Rezistenta la stres
    • Gestionarea unui numar mare de proiecte;
    • Abilitati de comunicare;
    • Cunostinte solide despre statii electrice, linii electrice aeriene si subterane.
    • Cunostinte de business si strategie;
    • Limba engleza - nivel mediu
    • Abilitati de operare PC si analiza datelor (soft de devize)

    Descrierea jobului

    Ne-ar placea sa fii o persoana responsabila, serioasa, atenta la detalii, astfel incat sa ne bazam pe tine pentru:

    • Urmarirea licitatiilor aparute pe site-ul de licitatii publice SEAP, studierea eligibilitatii si probabilitatii de a participa la aceste licitatii
    • Analiza si sinteza caietelor de sarcini, a documentatiei tehnice si economice pentru procedurile de achizitie postate pe platformele de licitatie;
    • Intocmirea dosarelor de eligibilitate pentru licitatiile publice.
    • Preluarea si analizarea documentatiei tehnice de executie a lucrarii si intocmirea cererilor de oferta tehnico-economica pentru achizitionarea materialelor, pieselor, subansamblurilor si echipamentelor aferente lucrarilor
    • Analizarea ofertelor primite de la furnizori din punct de vedere tehnic.
    • Realizarea devizelor de lucrari pentru activitatile de C+M si procurare echipamente;
    • Respectarea termenelor limita pentru depunerea ofertelor;
    • Verificarea corectitudinii preturilor la elaborarea ofertelor si intocmirea ofertelor de pret pentru segmentul energetic in colaborare cu echipa de proiectare/design si achizitii;
    • Redactarea ofertelor comerciale conform cerintelor clientului si a politicilor companiei;

    Ce oferim?

    • Asigurare de sanatate privata
    • Bonus concediu de odihna
    • Prima lunara de electricitate
    • Zile in plus la concediul de odihna in functie de vechimea in munca
    • Prima de Craciun pentru copiii angajatilor

    Daca te decizi sa aplici, ar trebui sa stii ca la noi, OAMENII sunt bunul cel mai de pret, INTEGRITATEA este piatra de temelie pentru toate celalalte valori cu care actionam EFICIENT si cautam sa crestem pentru a EXCELA in tot ceea ce facem, astfel incat ceea ce lasam in urma sa imbunatateasca CALITATEA VIETII UMANE.

    Ne dezvoltam in ritm rapid, si, daca esti in cautarea unui loc de munca in care sa poti sa iti dezvolti cariera, atunci acesta este locul potrivit pentru tine.

    Ne bucuram sa te anuntam ca, pe langa alte beneficii, avem un program de lucru flexibil si ne incepem weekend-ul mai rapid, cu program scurt in ziua de Vineri.

    Daca ai ajuns aici, fa pasul final si aplica! Trimite CV-ul si una dintre colegele noastre faine din echipa de Recrutare te va contacta.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (87)