Tehnician-mecanic Agora Robotics

Angajator: SIMTEL Team
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    SIMTEL Team este unul dintre jucătorii importanţi în energie regenerabilă, automatizări industriale și telecomunicații. Lider în România în construcția și mentenanța centralelor electrice fotovoltaice, este din 2012 Partener oficial al ABB pentru automatizări, devenind cel mai bun integrator Telekom din România în 2016. Din 2021, SIMTEL Team s-a listat pe piața AeRO a Bursei de Valori București, intrând într-o nouă etapă în dezvoltare a companiei. SIMTEL Team și-a propus, încă din prima zi, să pună tehnologia în slujba naturii, pentru a construi un viitor verde pentru planetă, oferind în același timp companiilor eficiența energetică necesară pentru a-și desfășura activitatea în condiții optime.

    La Simtel credem foarte mult in potentialul oamenilor si ii sprijinim sa creasca si sa se perfectioneze. Incurajam diversitatea si suntem o organizatie deschisa si orientata spre invatare. Credem in spiritul de echipa, inovatie dar si in sustenabilitate si implicare sociala, valori care ne definesc ca si echipa.

    Cerinte

    - Experiență dovedită în asamblarea mecanică.
    - Înțelegere a sistemelor și componentelor mecanice.
    - Abilitatea de a citi și interpreta desenele tehnice și instrucțiunile de asamblare.
    - Competență în utilizarea uneltelor manuale și a echipamentelor mecanice.
    - Atenție sporită la detalii și angajament față de calitate.
    - Capacitatea de a lucra eficient atât independent, cât și ca parte a unei echipe.
    - Bune abilități de comunicare și capacitatea de a urma cu precizie instrucțiunile.

    Calificări:
    Certificare tehnică sau diplomă în inginerie mecanică, robotică sau într-un domeniu conex.
    Certificarea poate fi inlocuită de experiență relevantă în domeniu.
    Experiență în domeniul automotive.
    Familiaritate cu standardele și procedurile de siguranță într-un mediu de producție.

    Responsabilitati

    Responsabilități cheie:
    Asamblați, instalați, testați și întrețineți componentele mecanice.
    Urmați instrucțiunile de asamblare detaliate, procesele și procedurile de asamblare hardware.
    Lucrați îndeaproape cu echipele de ingineri pentru a înțelege și implementa proiecte mecanice.
    Utilizați diverse unelte manuale și echipamente pentru a finaliza sarcinile de asamblare în mod eficient și sigur.
    Efectuați verificări de calitate pentru a vă asigura că hardware-ul respectă specificațiile și standardele necesare.
    Diagnosticarea și depanarea problemelor mecanice în timpul procesului de asamblare.
    Colaborați cu alți membri ai echipei pentru a optimiza procesele de asamblare și pentru a îmbunătăți calitatea produselor.
    Mențineți o zonă de lucru curată și organizată pentru a asigura un mediu de asamblare sigur și eficient.

    Misiunea noastră la Agora Robotics, parte din grupul SIMTEL, este să creăm soluții robotice inovatoare pentru a îmbunătăți eficiența, siguranța și productivitatea în diverse industrii. Suntem pasionați să depășim granițele tehnologiei și căutăm un inginer electronicst pasionat care să se alăture echipei noastre în creștere.

    Alăturați-vă Agora Robotics pentru a face parte dintr-o echipă care modelează viitorul tehnologiei. Oferim un mediu de lucru dinamic, în care abilitățile dumneavoastră în domeniul asamblării mecanice vor fi foarte apreciate și esențiale pentru inovația noastră.Agora Robotics este un angajator care oferă șanse egale. Ne-am angajat să promovăm un loc de muncă divers și incluziv și încurajăm candidații din toate mediile să aplice.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    4000 - 4525 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (53)