Inginer Electric- Sef Atelier Electric

Angajator: CONTRAIL MACHINERY
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Chitila
  • Actualizat la: 25.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Contrail Machinery oferă servicii specializate în domeniul proiectării și fabricării mașinilor și echipamentelor de construcții feroviare, în special Mașini de sudură Flash-Butt. Echipa noastră are o vastă experiență în domeniu, construind mașini de sudură pentru căi ferate din 2010.

    Cerinte

    E CEREM

    EDUCAȚIE

    Studii superioare în domeniu (Automatica si Calculatoare; Electronica, Inginerie Electrică; Mecatronică; Electrotehnică; Energetică; Inginerie industrială si robotică etc.);

    EXPERIENȚA

    Experiență de minim 2 ani în coordonarea departamentului electrică .
    Experiență în fabricarea dulapurilor electrice de comandă și control;
    Experiență în automatizarea sistemelor hidraulice industriale;
    Experiența în activitatea de service reprezintă un avantaj

    CERINȚE

    Cunoștințe acționări electrice, de putere și hidraulice;
    Cunoștințe în domeniul automatizărilor industriale;
    Cunoștințe procese automate controlate prin intermediul PLC-urilor;
    Cunoștințe în aparatura de verificare și testare a circuitelor;
    Cunoștințe MS Office (Word, Excel);
    Cunoștințe de limba engleza scris si vorbit;

    Responsabilitati

    PRINCIPALELE RESPONSABILITĂȚI ȘI SARCINI

    Coordonează echipa din subordine pentru realizarea sarcinilor de lucru
    Elaborează și actualizează planul de fabricație
    Oferă suport tehnic personalului din subordine
    Interpretează documentația de execuție
    Verifică calitatea execuției lucrărilor realizate de personalul din subordine
    Realizează cereri de achiziție pentru componentele și consumabilele necesare atelierului
    Asigură materialele necesare desfășurării activității în atelier
    Elaborează documentațiile tehnice suport pentru echipa din subordine
    Documentează modificările aduse proiectelor
    Arhivează documentația tehnică
    Evaluează trimestrial personalul din subordine
    Stabilește rolurile și responsabilitățile personalului din subordine
    Întocmește si transmite rapoarte statistice specifice activității, la solicitarea șefului direct

    Vă rugăm să luați în considerare că doar candidații selectați vor fi contactați pentru etapele ulterioare de selecție în orice proces de recrutare.

    GDPR – notificare pentru recrutare
    În scopuri de recrutare, am putea colecta informații personale pe care alegeți să ni le transmiteți prin intermediul site-ului web și oricărui alt canal de comunicare.
    • CV-uri/sume de orice fel (intenție, recomandare, etc.) pe care le furnizați
    • Informații pe care le furnizați cu privire la detaliile dvs. de contact
    • Informații pe care le furnizați cu privire la educația, experiența, abilitățile și recomandările dvs.
    • CV-uri și scrisori de intenție sau orice alte documente (diplome, etc.) pe care le alegeți liber să le încărcați în cererea dvs.
    • Informații pe care le furnizați în orice instrumente implicate în scopul recrutării (chestionare, feedback sau proces de angajare)
    În scopuri de recrutare, vom utiliza informațiile pe care le furnizați în felul următor:
    • Vom analiza conținutul pentru a decide dacă candidatura dvs. poate fi potrivită pentru postul nostru vacant
    • Vom folosi informațiile pentru a vă contacta și a ne pune de acord asupra pașilor de recrutare
    • Vom utiliza informațiile pe care le furnizați doar în scopuri de recrutare
    Vom procesa datele dvs. în conformitate cu legislația GDPR.
    Vă rugăm să luați în considerare că, prin aplicarea pentru acest post vacant, sunteți de acord cu colectarea și prelucrarea datelor personale pe care le veți furniza liber. Dacă nu sunteți de acord cu informațiile GDPR menționate mai sus, vă rugăm să nu aplicați pentru acest post vacant.
    Vă mulțumim anticipat pentru înțelegere!

    Salariu

    7000 - 9000 RON

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Plata / compensare ore suplimentare
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Loc de parcare
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    6000 - 7000 RON NET / luna
    Chitila,

    Aplica fara CV
    Chitila,

    Aplica fara CV
    7000 - 9000 RON NET / luna
    Chitila, Job national

    Vezi job-uri similare (5)