Contabil Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BAT Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: BAT Romania
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.12.2023
    Remote work: Hybrid

    British American Tobacco is a leading tobacco group, with brands sold in more than 200 markets. We employ more than 57,000 people and, with over 200 brands in our portfolio, we make the cigarette chosen by one in eight of the world’s one billion adult smokers. We hold robust market positions in each of our four regions – Americas; Asia-Pacific; Eastern Europe, Middle East and Africa; and Western Europe – and we are leaders in more than 60 markets.

    Cerinte

    Scop: Este principalul membru al echipei de contabilitate si taxatie care tine lagatura directa cu autoritatile cu privire la furnizarea de informatii operative despre clienti, mentine controlul strict al furnizorilor cu decizii de poprire, este membru al echipei de contabilitate cu indatoriri principale in monitorizarea vechimii soldurilor conturilor contabile si metinerea acestora la standardele BAT, precum si in mentinerea registrului de mijloace fixe.

    CERINTELE POSTULUI:

    Studii superioare finalizate in Contabilitate, Economie sau Finante;
    2-3 ani experienta in domeniul economic;
    Cunostinte de contabilitate si de raportare contabila si fiscala;
    Experiență in utilizarea pachetului Microsoft Office, inclusiv Microsoft Excel – cel putin nivel mediu;
    Constituie avantaj cunoasterea sistemului de operare – SAP;
    Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;

    Responsabilitati

    PRINCIPALELE RESPONSABILITATI SI ATRIBUTII:

    Mentine actualizat registrul Mijloacelor Fixe (creare mijloace fixe, capitalizare, etc);
    Efectueaza reconcilierea modulului de mijloace fixe cu balanta de verificare in ceea ce priveste achizițiile, cedările, amortizarea și propune corecții;
    Pregăteste deciziile de casare si le prezinta catre aprobare în conformitate cu Delegarea Autorităților (prezinta atat impacul financiar cat si cel fiscal);
    Inregistreaza fișierele de revizuire de salarii trimise de HR si transmite jurnalele necesare pentru a fi inregistrate;
    Raspunde la toate adresele oficiale sosite de la ANAF, Politie, Tribunale cu privire la Fisa Clientilor pe ultimii 6 ani, eventual furnizeaza copii ale facturilor si chitantelor pentru aceeasi perioada, daca este necesar;
    Utilizeaza circuitul de date masterdata pentru crearea, blocarea/deblocarea, actualizarea furnizorilor de finance;
    Tine evidenta tuturor Scrisorilor Oficiale prin care se transmite catre BAT infiintarea de popriri pe conturile si drepturile furnizorilor BAT;
    Completează formularele Autorității Naționale de Statistică;
    Asista Specialistul pe Taxatie în caz de audit fiscal (pregăteste datele necesare solicitate de către Autoritatea fiscală);
    Ofera suport prin furnizarea documentelor necesare inventarului anual de mijloace fixe;
    Alte activități ad-hoc pentru zona de contabilitate.

    In BAT, ne straduim sa cream un mediu de lucru care sa ofere nu doar o cariera de succes, ci si un pachet de beneficii atractive. Iata cateva dintre avantajele pe care le oferim:

    Prima de vacanta
    Bonus anual
    Bonuri de masa
    Asigurare de viata
    Asigurare de sanatate
    Abonament medical la o clinica privata
    Voucher pentru activitati sportive

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BAT Romania . Consultati Politica de procesare a datelor personale a BAT Romania >>

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    1000 - 2000 EUR NET / luna
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (95)