Medic Anestezie si Terapie Intensiva

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Regina Maria active.

Vezi toate job-urile Medic Anestezie si Terapie Intensiva active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Angajator: Regina Maria
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 27.07.2024

    Rețeaua de sănătate REGINA MARIA și-a câștigat poziția de lider pe piața medicală românească datorită calității serviciilor oferite și grijii permanente, manifestate atât în interiorul companiei, față de angajați, cât și în exterior, față de pacienți și parteneri.
    Dorim sa avem alaturi de noi colegi care sa demonstreze si sa promoveze valorile REGINA MARIA prin:

    - asumarea raspunderii pentru actiunile lor;
    - cultivarea calitatii si oferirea de solutii eficiente, diferite, inedite, rapide si simple;
    - comunicare deschisa si incurajarea dezvoltarii unei relatii de incredere intre ei si colegi;
    - sustinerea si implicarea in atingerea obiectivelor de echipa;
    - acordarea si acceptarea cu deschidere a feedbackului constructiv.

    Cerinte

    Suntem tn cautarea unui Medic specializat tn Anestezie si Terapie Intensiva pentru a se alatura echipei noastre medicale.

    Responsabilitati:

    • Asiguri tngrijirea perioperatorie a pacientilor chirurgicali (examen preanestezic si pregatirea preoperatorie specifica, administrarea anesteziei si terapia intensiva intraoperatorie, urmarirea postanestezica), conform cu protocoalele recomandate de SRATI si adoptate de sectie;
    • Notezi evolutia pacientului;
    • Completezi fisa de anestezie, care trebuie sa cuprinda toate datele tngrijirii perioperatorii, inclusiv consumul de medicamente si materiale;
    • Consemnezi tn foaia de observatie si tn fisa de anestezie riscul operator si anestezic;
    • Examinezi pacientii;
    • Administrarea medicamentelor si a tratamentelor necesare pentru a mentine starea pacientilor stabila;
    • Colaborarea stransa cu echipa medicala multidisciplinara pentru a asigura tngrijirea coordonata si eficienta a pacientilor;
    • Documentarea corecta si completa a tuturor interventiilor si tratamentelor efectuate tn fisele pacientilor.

    Cerinte:

    • Diploma de medic specialist/primar tn anestezie si terapie intensiva;
    • Experienta relevanta tn domeniul anesteziei si terapiei intensive;
    • Cunostinte solide tn monitorizarea pacientilor si gestionarea situatiilor de urgenta;
    • Abilitati excelente de comunicare si colaborare tn echipa;
    • Atentie la detalii si capacitatea de a lucra sub presiune;
    • Etica profesionala si respectarea confidentialitatii pacientilor.

    Beneficii:

    • Oportunitatea de a lucra tntr-un mediu medical modern si bine echipat;
    • Posibilitatea de a colabora cu o echipa medicala dedicata si experimentata;
    • Program flexibil de lucru;
    • Oportunitati de dezvoltare profesionala si avansare tn cariera.

    Daca sunteti un Medic pasionat de Anestezie si Terapie Intensiva, cu abilitati excelente de comunicare si o atitudine dedicata fata de pacienti, va invitam sa aplicati pentru acest post. Alaturati-va echipei noastre si contribuiti la oferirea celor mai bune servicii medicale pentru pacientii nostri!

    BUCURESTI, Brasov, Timisoara,

    BUCURESTI, Brasov,

    BUCURESTI, Brasov, Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (8)