Manager Segment Electronice

Angajator: CreditAmanet
Domeniu:
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Ocupand primul loc pe Bucuresti pentru profilul nostru de activitate, suntem o companie ce ofera servicii de creditare pe termen scurt de tip amanet, comerț cu bijuterii, electronice, bunuri de lux si schimb valutar.

    In prezent, operam in 26 de agenții și deservim comunitați din Bucureşti , Ilfov, Piteşti, Râmnicu Vâlcea, Sibiu , Braşov, Piatra Neamţ, Focşani, Bacău, Galaţi şi Constanţa, Tg. Mureș, Buzău, Ploiești.

    Intrucat oamenii sunt ingredientul de succes al companiei noastre , investim resurse considerabile in formarea si dezvoltarea acestora pentru ca suntem #impreuna atunci cand conteaza!

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    • Experienta in activitatea practica, in domeniul achizitiilor si vanzarilor echipamentelor electronice – min 3 ani
    • Cunostinte de electronica generala
    • Experienta in activitatea de e-commerce
    • Excelente abilitati de comunicare si negociere
    • Flexibilitate de a se adapta la schimbarile dintr-o organizatie in crestere
    • Persoana care se adapteaza usor diferitelor tipologii de clienti, care stie sa se plieze pe nevoile lor
    • Atitudine pozitiva, cu dorinta de succes
    • Capacitate de a lucra in echipa
    • Independenta, inteligenta si atitudine pro-activa
    • Orientare catre client
    • Studii medii/ superioare finalizate
    • Cunostinte avansate de operare PC: Pachet Office (Outlook, Power Point, Excel)
    • Limba engleza: nivel mediu/avansat
    • Carnet de conducere categoria B – constituie avantaj

    Responsabilitati

    Descrirea jobului:
    • Propune strategii de dezvoltare a segmentului de Electronice
    • Atinge obiectivele de vanzari stabilite de catre Directorul Comercial
    • Vine cu noi idei / propuneri campanii de marketing / politici comerciale care pot fi implementate pentru a creste cifra de afaceri pe segmentul respectiv
    • Urmareste permanent publicatii de profil, noile tehnologii astfel incat sa cunoasca detaliile tehnice ale produselor si sa poata face recomandari clientilor
    • Contribuie la politicile de pret pentru produse
    • Verifica, testeaza si configureaza - nivel avansat, echipamentele electronice
    • Gestioneaza platformele on-line de vanzare a produselor
    • Ofera suport operatorilor din agentiile CreditAmanet in vederea negocierii si a finalizarii contractelor
    • Ofera asistenta clientilor si potentialilor clienti CreditAmanet intr-o maniera eficienta si profesionala, cu scopul de a promova, a convinge și a vinde produsele
    • Asigura stocul optim de produse pentru fiecare agentie
    • Sustine in mod activ si consecvent toate eforturile de imbunatatire a experientei clientilor.
    • Intocmeste proceduri de lucru impreuna cu ceilalti co-echipieri pentru a eficientiza activitatile departamentului
    • Intocmeste rapoarte de lucru zilnice /lunare /anuale in colaborare cu ceilalti membri ai echipei
    • Participa activ alaturi de co-echipieri la intocmirea bugetului anual care va fi aliniat cu obiectivele companiei

    Alte informatii

    Ce iti oferim:

    • Bonus lunar, in functie de performante
    • Tichete de masa
    • Prime de sarbatori
    • Abonament medical la o clinica privata
    • Abonament Bookster
    • Un mediu de lucru activ cu posibilitati multiple de dezvoltare
    • Preturi speciale la produsele comercializate in cadrul companiei

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Strainatate, Iasi,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (28)