Web Developer - Brasov

Angajator: Arvato Services
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 17.10.2017

    Arvato is a wholly-owned subsidiary of Bertelsmann AG and since the opening in Romania in 2010, the company has grown fast now having sites in Brasov, Sibiu and Cluj-Napoca where they offer support in the following areas: High Tech, Gaming, E-commerce, Automotive, Finance, Hardware, Software, Sales and Travel in more than 14 foreign languages.

    Arvato is a leading European BPO provider. Over 70,000 employees design and produce customized solutions for business customers from all over the world, covering a wide range of business processes along integrated service chains.

    Cerinte

    Ai cunostiinte solide de lucru cu JavaScript, AngularJS, JQuery, HTML5, CSS3;
    Esti pasionat de domenii precum inginerie electrica, informatica sau matematica; studiile superioare in aceasta directie constituie un avantaj;
    Ai 1-2 ani de experienta in dezvoltare solutii;
    Ai interactionat cu tool-uri pentru frontend e.x.: Gulp, npm, bower;
    Intelegi tool-urile pentru versionare GIT si SVN;
    Ai experienta de lucru cu servicii REST;
    Ai simt estetic pentru interfete UI;
    Ai atentie la detaliu, gandire structurata si analitica, atitudine proactiva in rezolvarea problemelor;
    Esti deschis catre nou si te adaptezi usor la lucrul in echipa si ai aptitudini bune de comunicare;
    Ai bune abilitati de organizare si prioritizare a activatilor;
    Cunosti limba engleza la un nivel conversational;
    Cunostintele de limba germana constituie un avantaj;
    Stii sa te organizezi si sa prioritzezi activati;

    Responsabilitati

    Vei dezvolta si vei imbunatatii solutii software aplicabile domeniului energetic;
    Vei lucra cu interfete web cu AngularJS 1.x (in curand AngularJS 2(4).x);
    Vei analiza si vei propune solutii tehnice in functie de cerintele clientului;
    Vei avea ocazia sa lucrezi pe proiecte care presupun dezvoltarea portalului pentru clienti privati sau te vei implica in crearea unor solutii de comunicare B2B sau de monitorizare a retelelor de energie electrica.

    Alte informatii

    Oferim:
    Ocazia de a experimenta metodologia Agile (Kanban) in desfasurarea proiectelor IT;
    Posibilitatea de a coordona proiecte interesante si de a lucra pentru companii recunoscute pe plan mondial;
    Avantajul de a te implica in dezvoltarea noului department de dezvoltare aplicatii;
    Oportunitatea de a te perfectiona si de a invata tehnologii specifice noi;
    O atmosfera relaxata de lucru, cu program de lucru flexibil;
    Renumeratie atractiva cat si bonusuri suplimentare;
    Asigurare medicala privata completa;
    Bonuri de masa;
    Servicii de wellness şi sănătate chiar la birou (eg. Masaj la birou);
    Reduceri substantiale la sali de sport si fitness;
    Training-uri gratuite de dezvoltare, atȃt personala, cȃt şi profesională prin intermediul platformei noastre online de cursuri;
    Acces la evenimentele culturale partenere companiei si seri de cinema (Arvato Movie Night) organizate ocazional.
    Bonus de relocare.