Angajam Contabil Senior

Angajator: GiGroup Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 16.06.2024
    Remote work: On-site

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    We #changelives! Descoperă oportunități globale cu GI Group Holding, un pionier în servicii HR care valorizează și promovează evoluția carierei tale.

    Parte a unei echipe de peste 6700 de specialiști prezenți în 34 de țări, noi ne angajăm să dezvoltăm piața muncii prin soluții inovatoare și personalizate. Alege să lucrezi într-un mediu care apreciază valoarea personală și profesională.

    Construiește-ți cariera cu noi! Contactează-ne pentru a explora cum te putem ajuta.

    Cerinte

    Gi Group Romania recruteaza Contabil Senior in Cluj-Napoca pentru partenerul sau, lider de piata in topul vanzarilor de utilaje agricole si de constructii in Romania.

    Cerinte:

    Nivel de studii: superioare, in domeniul economic / contabilitate;
    Cursuri de pregatire: contabilitate, financiar, economie;
    Cunostinte necesare: bune cunostinte de legislatie fiscala si taxe; contabilitate financiara (declaratii); inchideri si urmariri balante (conturi analitice specifice); functionalitati conturi contabile, cheltuieli in avans, amortizari;
    Experienta min. 5 ani in domeniul contabilitatii si gestiunii (stocuri) in comertul cu marfuri;
    Membru CECCAR – reprezinta un avantaj;
    Cunostinte SAFT – OBLIGATORIU.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Asigurarea aplicarii corecte a legislatiei in domeniul economic (fiscal, contabilitate etc.);
    Colaborarea cu auditorul financiar extern;
    Asigurarea corectitudinii inregistrarii documentelor in contabilitate;
    Simplificarea activitatii contabile si urmarirea eficientizarii si optimizarii proceselor interne;
    Crearea si actualizarea proceselor si procedurilor contabile;
    Asigurarea suportului in realizarea bilantului, a balantei si a declaratiilor;
    Introducerea si intocmirea facturilor de achizitii, respectiv vanzare;
    Procesarea extraselor bancare;
    Alocarea cheltuielilor pe centre de cost, gestiuni;
    Operarea bonurilor de consum;
    Intocmirea notelor de transfer intre punctele de lucru;
    Introducere deconturi angajati si urmarirea documentelor justificative pentru decont;
    Verificarea si calcularea diurnelor conform normelor in vigoare;
    Mentinerea relatiei si intocmirea documentatiei pentru banci;
    Participarea la elaborarea si monitorizarea bugetului financiar al companiei;
    Suport, coaching si verificarea activitatilor colegilor juniori din departament;
    Inventarierea marfurilor si a mijloacelor fixe din companie;
    Arhivarea documentelor in format electronic.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Tichete de masa;
    Sistem de bonusare dupa primul an de activitate;
    Transport decontat;
    Asigurare de sanatate;
    Abonament de sanatate.

    Job-uri similare care te-ar putea interesa:

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (13)