Expert Achizitii Publice

Angajator: PORR Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Arad
  • Timisoara
  • Actualizat la: 27.07.2024
    Scurta descriere a companiei

    Cine suntem noi?

    PORR Construct România face parte din grupul internațional PORR cu sediul principal în Viena, Austria. Suntem una dintre cele mai importante companii de construcții din Europa, cu peste 150 de ani de experiență. Principalele noastre domenii de activitate sunt construcțiile de clădiri și proiectele de infrastructură. Seriozitate. Umăr la umăr. Apreciere. Pasiune. Spirit de pionierat. Acestea sunt cele cinci principii ale PORR care ne definesc și ne diferențiază ca echipă.

    Cerinte

    Studii superioare finalizate în domeniul Construcțiilor Certificat de Expert Achiziții Publice
    Experiență de minim 3 ani în ︊︍︇︌︋︍︀︄​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎utilizarea SEAP
    Experiență de minim 3 ani în pregătirea documentațiilor de atribuire pentru proceduri de achiziție publică pentru autoritățile contractante Cunoașterea legislației naționale aplicabilă în domeniul achizițiilor publice
    Cunoștințe medii de limba engleză
    Abilitați organizatorice, interrelationare și rezolvarea situațiilor problematice
    Capacitatea de a gestiona sarcini multiple
    Asumarea responsabilităților
    Abilitatea de a lucra atât independent, cât și în echipă
    Capacitatea de analiză și sinteză a informațiilor

    Responsabilitati

    Analizarea documentațiilor de atribuire publicate în cadrul procedurilor de achiziție publică pentru proiecte de interes pentru companie ︁︀​︂︃︃​︇︁​
    ︆︄Pregătirea documentelor de licitație: întocmirea documentelor de eligibilitate în conformitate cu cerințele de calificare / atribuire și în conformitate cu prevederile legale în vigoare
    Pregătirea solicitărilor de clarificare la documentația de achiziție publică împreună cu echipa de licitație și încarcarea acestora în SICAP Verificarea criteriilor de atribuire privind îndeplinirea cerințelor de calificare atât din punct de vedere al eligibilitații cât și tehnic și pregătirea documentelor necesare
    Completarea DUAE pentru societate în SEAP
    Întocmirea propunerilor tehnice conform cerințelor din documentația achiziției pentru licitații
    Colaborarea cu departamentul juridic al societații în privința DUAE, a acordurilor de sub-contractare, modului de colaborare cu partenerii etc., precum și colaborarea cu partenerii, în perioada de pregătire a ofertelor
    Elaborarea răspunsurilor la solicitările de clarificare transmise de Autoritațile Contractante, pe perioada de evaluare, împreuna cu echipa de licitație, și încarcarea acestora în timpul solicitat
    Menținerea unei baze de date pentru proiectele de interes conform instrucțiunilor interne Organizează și arhiveaza documentele aferente activitații desfașurate
    Colaborarea cu ceilalți angajați nominalizați pentru ținerea evidenței referitoare la arhiva departamentului de ofertare
    Asigurarea confidențialității documentelor departamentului de ofertare Soluționarea corect și în timp util a sarcinilor primite pe cale ierarhică Participarea la elaborarea și actualizarea procedurilor aferente activității departamentului

    Alte informatii

    Beneficii

    Program flexibil
    Servicii medicale - abonament privat de servicii medicale
    Oferte personalizate - 7card; Bookster; Parteneriate bancare
    PORR Academy - academie internă pentru cursuri de pregătire
    Programe pentru dezvoltarea personală și profesională

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (100)