Inginer cantități

Angajator: PORR Romania
Domeniu:
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Otopeni
  • Actualizat la: 27.07.2024
    Scurta descriere a companiei

    Cine suntem noi?

    PORR Construct România face parte din grupul internațional PORR cu sediul principal în Viena, Austria. Suntem una dintre cele mai importante companii de construcții din Europa, cu peste 150 de ani de experiență. Principalele noastre domenii de activitate sunt construcțiile de clădiri și proiectele de infrastructură. Seriozitate. Umăr la umăr. Apreciere. Pasiune. Spirit de pionierat. Acestea sunt cele cinci principii ale PORR care ne definesc și ne diferențiază ca echipă.

    Cerinte

    Absolvent al facultăţii de construcţii
    Experiență minimă de 3 ani într-un rol de Inginer Cantităţi
    Cunoștințe privind normele, standardele, bunele practici și legislația în construcții
    Cunoştinţe avansate de Microsoft Excel
    Cunostinte de programe tip CAD
    Foarte bune abilităţi de organizare şi atenţie la detalii
    Limba engleză - nivel mediu

    Responsabilitati

    Actualizarea cantităților de executat pentru fiecare Categorie/Obiect/Articol din Lista de cantități, în conformitate cu Proiectul Tehnic de Execuție si modificările sau dispozițiile de șantier emise;
    Studierea şi folosirea documentațiilor primite de la proiectant (caiete de sarcini, planuri, memorii tehnice, fişe de date);
    Pregătirea listelor de cantități necesare subcontractării lucrărilor;
    Întocmirea situațiilor interimare de lucrări pentru subcontractorii și prestatorii de servicii ţinand cont de aplicarea condițiilor generale și particulare din contracte și subcontracte;
    Efectuarea de vizite in șantier în vederea actualizării stadiului fizic al lucrărilor;
    Întocmirea de calcule în vederea emiterii diverselor rapoarte asociate cu departamentul de cantităţi;
    Colaborarea cu alte departamente pentru a asigura eficientizarea proceselor;

    Alte informatii

    Beneficii

    Program flexibil Servicii medicale - abonament privat de servicii medicale
    Oferte personalizate - 7card; Bookster;
    Parteneriate bancare PORR Academy - academie internă pentru cursuri de pregătire
    Programe pentru dezvoltarea personală și profesională

    Otopeni,

    BUCURESTI, Otopeni, Chitila,