Accounts Payable

Angajator: ESX
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.06.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Descopera cea mai mare retea de sali de fitness si centre sportive din Romania, deschisa oricarei persoane fizice, doar cu aplicatia ESX!

    ESX are o comunitate actuala de 200.000 de membri din peste 100 de orase din Romania, iar utilizatorii platformei au avut deja acces de peste 3 milioane de ori la salile partenere folosind aplicatia.

    Profita de beneficiile abonamentului lunar care iti ofera acces zilnic la aproximativ 500 de centre sportive si sali de fitness din peste 100 de orase din Romania.

    Indiferent daca alegi sa faci fitness astazi sau yoga maine, ESX iti ofera posibilitatea de a alege activitatea preferata. Simplu, rapid si eficient!

    Descarca acum aplicatia ESX si alege sa faci parte din cea mai mare comunitate de pasionati de fitness din Romania. Bucura-te de o experienta sportiva dinamica, avand la dispozitie cele mai bune sali si centre sportive din reteaua ESX din intreaga tara!

    Cerinte

    Studii superioare economice finalizate;
    Experienţă de minim 2 ani într-un post similar;
    Capacitate foarte bună de comunicare şi relaţionare,
    Atenţie distributivă, atentie dezvoltata la detalii, capacitate rapidă de decizie;
    Personalitate energică, gândire pozitivă, amabilitate şi eficienţă;
    Cunoştinţe operare pc (windows, microsoft word şi excel nivel mediu, internet)

    Responsabilitati

    Indeplineste sarcini profesionale de contabilitate primara, care implica:

    Revizuirea/intocmirea documentelor justificative utilizate in contabilitate, completarea registrelor sau a altor evidente si intocmirea rapoartelor solicitate de contabilul sef si managementul superior;
    Verifica daca documentele contabile primare sunt conform cerintelor legale, procedurilor interne, rezolva neconcordantele si efectueaza platile la scadenta;
    Emiterea de facturi pentru clienti si monitorizarea incasarilor conform scadentarului
    Urmarirea soldurilor zilnice ale conturilor bancare; mentinerea contactului telefonic/online cu functionarii bancari pentru a primi informatiile referitoare la tranzactiile bancare.
    Pregatirea documentelor de plata si efectuarea de tranzactii interbancare; intocmirea de rapoarte zilnice privind incasarile si platile din conturile curente ale companiei;
    Intocmirea deconturilor de cheltuieli lunare si asistenta acordata delegatilor pentru intocmirea deconturilor de cheltuieli si documentelor justificative conform legislatiei in vigoare;
    Verificarea si reconcilierea balantelor de clienti si furnizori; Urmarirea derularii contractelor cu clientii/furnizorii pentru scadenta, modalitati si termene de plata;
    Verificarea concordantei soldurilor de clienti/furnizori in vederea emiterii/confirmarii notificarilor de sold – la cerere sau anual cu ocazia inventarierii;
    Participa la organizarea inventarierii anuale
    Tine evidenta de gestiune pentru bunurile aflate in patrimoniul societatii

    Beneficii

    • Bonus anual
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Abonament la sala sport
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (42)