Specialist Calitate/Quality Specialist

Angajator: WTS Energy
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Buzau
  • Mizil
  • Ploiesti
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 12.06.2024
    Remote work: On-site

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.
    Scurta descriere a companiei

    WTS Energy- It's all about the people!

    Cerinte

    • Minimum 3 ani in controlul/inspectia calitatii si/sau in asigurarea calitatii
    • Cunoasterea standardului de referinta ISO 9001 si a legislatiei aplicabile in domeniul calitatii
    • Studii superioare, in domeniul tehnic.
    • Cursuri de calificare: curs perfectionare ISO 9001 (responsabil calitate, auditor intern)
    • Cunostinte limbi straine: limba engleza, nivel mediu.
    • Operare PC: Word, Excel
    • Experienta anterioara in oil & gas sau productie echipamente pentru industria oil & gas constituie un avantaj

    Responsabilitati

    • Elaborarea documentatiei sistemului de management al calitatii: proceduri/instructiuni de lucru, specificatii tehnice, formulare aferente proceselor, planuri calitate, planuri control calitate, etc.
    • Gestionarea documentelor sistemului de management al calitatii.
    • Evaluarea nivelului de implementare mentinere si imbunatatire al sistemului de management al calitatii la toate nivelurile firmei prin participarea la evaluarea conformitatii cu standardele de referinta.
    • Identificarea si analiza riscurilor pentru calitatea produselor si serviciilor furnizate, si elaborarea si implementarea masurilor corective si preventive necesare
    • Urmarirea implementarii actiunilor corective si preventive luate ca urmare a luate ca urmare a analizelor de management, auditurilor interne, rapoartelor de neconformitate;
    • Evaluarea datelor de calitate pentru conformitatea produselor / serviciilor executate in societate, cu cerintele specificate;
    • Colectarea datelor pentru analizele efectuate de conducere;
    • Instruire personal de executie si control pentru cunoasterea si respectarea cerintelor din proceduri/instructiuni/specificatii aplicabile locului de munca;
    • Participa la auditurile efectuate in cadrul firmei de catre organizatii externe.

    Alte informatii

    Se ofera:
    • Contract de munca pe perioada nedeterminata
    • Pachet salarial atractiv compus din salariu de baza si beneficii
    • Cresteri salariale anuale substantiale, in baza performantei
    • Transport asigurat
    • Oportunitati de dezvoltare a carierei

    Salariu

    6000 RON

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Bonus anual
    • Decontarea transportului
    • Tichete de masa

    Job-uri similare care te-ar putea interesa:

    Aplica fara CV
    Ploiesti,