Expert (m/f/d) pentru zona Imobiliare (zona de afaceri tehnologie transportoare)

Angajator: Taledo Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Management - Consultanta
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Strainatate
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 04.05.2024
    Remote work: Hybrid

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Taledo ist eine KI-basierte digitale Recruitment-Plattform, die Top-Kandidaten mit den besten Unternehmen in Deutschland verbindet. Da wir stetig wachsen, erschließen wir - neben unseren Kernbranchen IT, Sales und Marketing - stetig neue Bereiche wie Life Science oder HR und erweitern unser Geschäft kontinuierlich. Seit Anfang 2017 hat sich unser Team mehr als verdoppelt und wir freuen uns immer darauf, neue Talente an Bord zu begrüßen!

    Dank unserer erfahrenen Teammitglieder und unserer innovativen Technologie sind wir in der Lage, Kandidaten mit den innovativsten Arbeitgebern zu verbinden. So stellen wir unseren Geschäftspartnern Top-Talente zur Verfügung und schaffen das perfekte Match zwischen Bewerbern und Unternehmen.

    Unser ehrgeiziges Team, bestehend aus mehr als 20 Nationalitäten, arbeitet täglich hart an unserer Mission: Die Nr. 1 im digitalen Recruitment zu werden.

    Cerinte

    Studii finalizate în mecatronică, inginerie electrică sau un domeniu comparabil
    • Experienta profesionala in domeniul de activitate promovat constituie un avantaj
    • Mod de lucru orientat către client, cu un aspect încrezător în exterior și abilitatea de a lucra în echipă în interior
    • Flexibilitate, entuziasm și rezistență combinate cu un mod independent de lucru
    • Disponibilitatea de a călători cu flexibilitate în ceea ce privește locația și ora de desemnare
    • Cunoștințe bune PC (pachetul MS Office) • Permis de conducere clasa 3 sau B
    • Cunostinte bune de limba germana, minim B2 - C1

    Responsabilitati

    • Activități de testare și evaluare în sfera de aplicare a autorităților acordate
    • Teste ale sistemelor transportoare și mecanice (de exemplu, sisteme de ascensoare, scări rulante etc.) cu ajutorul legilor, reglementărilor și standardelor relevante
    • Evaluarea conformității CE conform directivei lift/mașini

    Oferim stagii de pregătire, locuri de muncă de vară și locuri de muncă (normă întreagă) pe perioadă nedeterminată în Germania!

    Taledo, un recrutor german cu o filială în Sibiu, România, caută vorbitori de limba germană!
    Îți oferim oportunitatea de a deveni parte a unor companii de frunte la nivel mondial! Dacă vorbești germană (cel puțin nivel B2) și cauți o nouă provocare în străinătate, abia așteptăm să te cunoaștem.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Taledo Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Taledo Romania >>