Specialist salarizare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Aleph News active.

Vezi toate job-urile Specialist salarizare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Aleph News
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.04.2024

    Aleph News este o televiziune comercială din România, lansată la1 septembrie 2020.

    Este prima televiziune din România bazată pe conceptul de „social television”.

    Aleph News prezintă știri autohtone și globale cu un format de imagine atât 16:9, cât și 9:16, targetul acestui canal fiind publicul smart.

    Aleph News este prima televiziune lansată din seria de canale tematice ale trustului Aleph Media.

    Pentru a ține constant publicul conectat cu actualitatea, Aleph News este prezent la toți marii operatori de cablu din România: Orange, Telekom, Vodafone, RDS & RCS, INES, NEXTGEN, dar și în social media (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube), dar și pe site-ul alephnews.ro, unde transmisia live se poate vedea 24/7.

    Cerinte

    - Studii superioare economice sau juridice
    - Cursuri de specialitate, certificat de absolvire “Inspector Salarizare”
    - Experienta minim 3 ani pe o pozitie similara
    - Cunostinte de administrare de personal constituie un avantaj
    - Cunostinte juridice temeinice de legislatia muncii
    - Cunostinte de operare PC (MS Ofiice Excel – nivel avansat)
    - Atentie la detalii
    - Aptitudini de comunicare si mediere
    - Capacitate de planificare si organizare
    - Capacitatea de a respecta deadline-urile
    - Abilitati excelente de lucru in echipa

    Responsabilitati

    - Intocmeste statele de plata pe baza informatiilor primite de la sefii de departamente cu privire la pontajul lunar, bonusurilor si a datelor de salarizare in acord cu contractele individuale de munca
    - Gestioneaza cererile de concediu si ofera informatii salariatilor cu privire la situatia acestora, face provizioane de concedii pentru anul urmator,
    - Gestioneaza toate retinerile din salarii, garantii, popriri, in conformitate cu legislatia in vigoare si le opereaza pe statele de plata;
    - Elibereaza diferite adeverinte solicitate de salariati (adeverinte banca, adeverinte stagiu de cotizare, adeverinte pentru medic/spital, etc)
    - Intocmeste si raporteaza corect si la timp institutiilor abilitate, declaratiile lunare aferente drepturilor salariale;
    - Intocmeste si depune la Casa de sanatate Dosarul de recuperare a indemnizatiilor de concedii medicale suportate de FNUASS si tine evidenta sumelor incasate de la FNUASS
    - Intocmeste si gestioneaza pontajele salariatilor conform legislatiei in vigoare;
    - Intocmeste rapoarte referitoate la calculele de salarizare si concedii

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (69)