Charter Flight Specialist

Angajator: Dertour
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Turism
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 30.04.2024

    Dertour aduce in Romania promisiunea unei oferte variate de produse turistice, a sigurantei si, nu in ultimul rand, a calitatii germane.

    Parte a grupului german REWE, Dertour a preluat in septembrie 2019 activitatile de turism ale Grupului Eurolines,

    Grupul REWE functioneaza din 1927 si este astazi al patrulea angajator din Germania. Are o cifra de afaceri de 61 miliarde de euro, 360.000 angajati si 10.000 puncte de vanzare.

    Grupul DER Touristik a fost fondat in 1917 si reprezinta divizia de turism a Grupului REWE. Are o cifra de afaceri de 6 miliarde de euro, 10.500 angajati si 2.800 agentii.
    Este prezent in 16 tari din Europa, incluzand Romania, si are peste 10 milioane de clienti anual.

    Cerinte

    • Experienta de minim 1 an in turism;
    • Cunostinte avansate de operare Excel;
    • Orientat catre identificarea solutiilor;
    • Persoana analitica, organizata, atenta la detalii, proactiva;
    • Limba engleza nivel avansat.

    Responsabilitati

    • Urmarirea transmiterii listelor si a modificarilor survenite;
    • Transmiterea informarilor de zbor catre colegii din operational si a modificarilor de zbor catre parteneri;
    • Modificarea in sistem a orarelor;
    • Solicitarea locurilor suplimentare de la partenerii cu care operam;
    • Mentinerea legaturii cu companiile aeriene, informarile primite referitor la modificarile zilelor de operare/ orare/ tarife;
    • Monitorizarea zborurilor si verificarea gradului de umplere al curselor;
    • Decontarea actiunilor pe furnizori si clienti parteneri pe zborurile charter;
    • Urmarirea facturarii block seats.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Abonament Medical;
    - Tichete de masa;
    - Tarife preferentiale pentru vacantele achizitionate;
    - Abonament Bookster;
    - Coffee/Tea Corner.

    4500 - 5500 RON NET / luna
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Job national

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (45)