Inginer Industria Alimentara (Sef Schimb) - Tg Jiu

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Bimbo Romania (Vel Pitar) active.

Vezi toate job-urile Inginer Industria Alimentara (Sef Schimb) - Tg Jiu active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Bimbo Romania (Vel Pitar)
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Targu Jiu
  • Actualizat la: 20.04.2024

    Grupo Bimbo este cel mai mare grup de baking din lume, prezent in 35 de tari. Cu peste 150,000 de oameni parte din echipele companiei, in jurul lumii, si 234 de unitati de productie, scopul Grupo Bimbo este acela de a "hrani o lume mai buna" prin produse nutritive si delicioase. Printre cele mai puternice branduri care fac parte din portofoliul romanesc al grupului se numara: Vel Pitar, Trei Brutari, French Toast, Grau Intreg, Chef Gourmand 7 Seminte, Domneasca, Boiereasca, Postavaru, Poieni, TAKIS.

    Cerinte

    Dacă te regăsești în cerințele de mai jos:

    - studii superioare in industria alimentara finalizate, de preferat cu specializare in industria de panificatie;
    - bune cunostinte in domeniul tehnologiei de panificatie;
    - experienta in industria de panificatie min. 1 an;
    - cunostinte operare PC (Word, Excel, sistem informatic de business);
    - cunostinte in domeniul sistemelor de management al calitatii, participarea la audituri specifice;
    - cunoasterea limbii engleze (nivel mediu) constituie avantaj.

    Responsabilitati

    Te asteptam in echipa noastra unde, ca membru al Departamentului Productie, vei:

    - participa la programarea productiei conform comenzilor primite;
    - participa la stabilirea retetelor de fabricatie pentru sortimentele fabricate, efectuarea probelor de coacere;
    - urmareste incadrarea in consumurile specifice pe durata schimbului;
    - studiaza si isi insuseste instructiunile tehnologice si retetele de fabricatie pentru toate produsele, urmand a instrui personalul;
    - monitorizarea, coordonarea si controlul realizarii programelor de igiena;
    - participa alaturi de managerul de productie la actiuni de imbunatatire a sistemului de control al calitatii produselor;
    - suport in pregatirea auditurilor in domeniul sistemelor de management al calitatii;
    - disponibilitate program in 3 schimburi.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Bonus anual
    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Decontarea transportului
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta

    Caracal, Craiova, Targu Jiu,