Consilier Juridic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile KreativeHR Services active.

Vezi toate job-urile Consilier Juridic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: KreativeHR Services
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Caracal
  • Actualizat la: 25.02.2024

    Kreativehr este o agenție de recrutare si selecție, cu capital autohton! Misiunea noastră este să formăm echipe de succes și să îmbunătățim mediul de afaceri din România, prin servicii de resurse umane de calitate. Cu pasiune, inovație și învățare continuă, servim clienții și candidații noștri pentru a promova starea de bine și dezvoltarea profesională. Identificam specialistul potrivit, pentru partenerii noștri de business, acoperind cele mai căutate industrii: Inginerie, Finanțe-Bănci, IT&C, Sales & Marketing, BPO/SSC.

    Cerinte

    Coordonăm un proces de recrutare pentru rolul de Consilier Juridic pentru biroul din Caracal pentru clientul nostru, artizani de calitate pentru produse gustoase si naturale pentru consumatorii de carne și produse din carne, servicii dedicate, cu valoare adăugată.

    Obiectivul rolului de consilier juridic este de a asigura conformitatea juridică a companiei, gestionarea eficientă a riscurilor juridice, oferirea de consiliere juridică calificată și reprezentarea intereselor companiei în diverse contexte juridice. Aceasta presupune o combinație de expertiză juridică, abilități de comunicare și înțelegere a afacerilor.

    Cerințe:

    • Diplomă de licență în Drept.
    • Experiență de minim 3 ani într-o poziție similară, de preferință într-un mediu de producție sau corporativ.
    • Cunoștințe solide în drept comercial, dreptul muncii și conformitate.
    • Abilități excelente de comunicare, atât verbală cât și în scris, în limba română și engleză.
    • Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu rapid și dinamic.

    Responsabilitati

    • Oferirea de consultanță juridică în domeniile contractelor comerciale, dreptului muncii, proprietății intelectuale și conformității reglementărilor, pentru 4 companii din grup.
    • Redactarea, negocierea și revizuirea contractelor și acordurilor comerciale.
    • Asigurarea conformității legale în toate aspectele de funcționare ale companiei.
    • Colaborarea cu departamentele interne pentru a identifica și minimiza riscurile juridice.
    • Gestionarea litigiilor și a relațiilor cu entitățile externe, cum ar fi avocații și autoritățile de reglementare.

    Alte informatii

    Ce Oferim:

    • Un mediu de lucru stimulativ și suportiv.
    • Oportunități de dezvoltare profesională și creștere în cadrul companiei.
    • Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (16)