Specialist Antifrauda & Securitate

Angajator: IHM Total Consult Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.04.2024
    Remote work: Hybrid

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    IHM Total Consult is, beginning with June 2019, part of SGB Humangest Holding, an Italian group of companies offering specialized consulting services in the field of human resources selection, training and management. IHM Total Consult was founded in 2004 and is now ranked among the top 5 HR players on the Romanian market, considering turnover.
    All resumes and data are considered confidential and will be evaluated only for projects matching your professional experience.

    Cerinte

    Pentru a indeplini aceste atributii este necesar sa ai:

    • Studii superioare absolvite cu diploma de licenta (Facultatea de Drept, ASE- constituie avantaj);
    • Minim 2 ani de experienta in domeniul de securitatii si protectiei datelor din cadrul companiei;
    • Cunostinte de limba Engleza la un nivel mediu;
    • Cunoasterea pachetului MS Office (Word, Excel, Access, Outlook, Powerpoint, Teams, SharePoint);
    • Cunoștinte in administrarea bazelor de date si in gestionarea relatiilor intre informațiile provenite din diverse surse de date;
    • Capacitate de planificare, organizare si decizie;
    • Abilitati de comunicare, orientare catre client;
    • Flexibilitate si adaptabilitate;
    • Deschidere și capacitate de a invata lucruri noi.

    Responsabilitati

    Principalele atributii ale rolului sunt:

    • Colectarea si corelarea informatiilor din surse interne si externe, in vederea detectarii de noi fenomene si potentiale amenintari la adresa bunurilor materiale si imateriale;
    • Participarea la planificarea si implementarea actiunilor corective atunci cand apar deficiente;
    • Evaluarea si analizarea riscurilor de securitate si frauda aferente proceselor de business, identificarea masurilor de securitate si a actiunilor adecvate;
    • Evaluarea riscurilor reputaționale asociate contractelor cu terte parti si acordarea de sprijin altor unitati relevante pentru a le reduce si minimiza;
    • Efectuarea investigatiilor in cazul unor potentiale abateri, pe baza datelor furnizate de funcțiile relevante din cadrul companiei;
    • Monitorizarea modului in care prestatorii de servicii si furnizorii respecta prevederile contractuale;
    • Oferirea de suport in realizarea materialelor si sesiunilor (on-site si on-line) de instruire privind prevenirea si combaterea fenomenului de frauda interna si externa;
    • Efectuarea de analize si investigatii cibernetice si utilizarea de instrumente privind prevenirea scurgerii de informatii sau incidentele de securitate a informatiei;
    • Colaborarea cu responsabilul de Operatiuni Securitate pentru asigurarea conformitatatii si respectarii obligatiilor referitoare la masurile de securitate a informatiilor pentru transferurile de date cu caracter personal.

    Alte informatii

    Vei beneficia de:

    • Salariu competitiv;
    • Regim de munca hibrid;
    • Bonuri de masa in valoare de 35 lei / zi;
    • Prima de Paste, de Craciun, Al 13 lea salariu;
    • Bonus de Ziua Energeticianului;
    • Zile suplimentare de concediu in functie de vechimea in munca;
    • Zile libere cu diferite ocazii.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (19)