Product Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Evolve today active.

Vezi toate job-urile Product Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Evolve today
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.10.2023

    At Evolve today we offer complex Human Resources services, from business consulting to headhunting and recruitment. We have extensive experience in finding talented professionals, for a variety of industries, especially in the IT sector.
    We started with a dream: to create a Human Resources company with a strong, unique profile on the market, deeply shaped by our core values: commitment to performance, professionalism, a balanced approach and deep satisfaction for our clients.
    From that moment, we nurtured special relationships and we continuously evolved, being flexible, but staying true to our values. We aim higher and higher and we invite you to EVOLVE with us!

    Cerinte

    Pentru partenerul nostru - o companie care activeaza de peste 15 ani pe piata din Romania, impunandu-se ca unic importator si distribuitor al unor cunoscuti producatori de solutii pentru generarea energiei (grupuri electrogene de putere medie sau mare) si solutii pentru managementul deseurilor, cautam un Product Specialist.

    Persoana care va ocupa aceasta pozitie va fi implicata in sustinerea proiectelor companiei si va acorda suport tehnic echipelor comerciale oferind fiecarui client solutii complete si personalizate din gama de echipamente distribuite de catre companie.

    Profil candidat:

    Minim 4+ ani experienta in domeniul industrial (de preferat, electro-mecanic, energetic).
    Studii superioare tehnice: licenta in inginerie (electronica, electrica, electrotehnica, etc.).
    Cunoaste normativele, standardele si reglementarile relevante in domeniu.
    Detine excelente abilitati de comunicare scrisa si verbala si relationare inter-umana.
    Orientare catre client si rezultat.
    Persoana organizata, motivata, onesta si responsabila.
    Prezinta spirit de echipa – lucrul in format proiect precum si capabilitatea de a lucra
    independent.
    Disponibilitate pentru deplasari.
    Limba engleza – nivel avansat
    Detine permis de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    Elaboreaza propuneri tehnice personalizate care sa raspunda cerintelor.
    Ofera suport tehnic echipei de vanzari pentru a vinde produsele si solutiile dedicate.
    Asista echipa de vanzari, la configurarea si ofertarea solutiilor.
    Colaboreaza cu echipa de vanzari si inginerii de proiectare in scopul definirii corecte si complete a ofertelor si pentru implementarea proiectelor.
    Ofera consultanta tehnica clientilor pentru clarificarea aspectelor tehnice ale propunerilor.
    Mentine relatia cu furnizorii de echipamente pentru aspectelor tehnice ale echipamentelor.
    Livreaza documentatie, analize comparative si argumente de vanzare.
    Asigura conformitatea cu standardele tehnice si de siguranta in vigoare.
    Monitorizeaza piata si intelege nevoile si tendintele pietei specifice.

    Hybrid

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (72)