Sales Representative TT Timis

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Bergenbier S.A. active.

Vezi toate job-urile Sales Representative TT Timis active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Bergenbier S.A.
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 23.10.2023

    Suntem berari! Facem bere! Și ne bucuram de tot procesul de fabricație, distribuție, promovare, vânzare până ce berea ajunge pe mesele românilor. Bergenbier este parte a grupului Molson Coors, unul dintre cei mai mari producători de bere la nivel mondial. Din portofoliul Bergenbier fac parte branduri ce devin prima alegere pentru oricine vrea să savureze o bere excepțională: Bergenbier, Noroc, Staropramen, Beck’s, Stella Artois, Löwenbräu, Leffe, Corona si Hoegaarden.

    Cerinte

    Studii medii / superioare;
    Carnet de conducere categoria B;
    Minim 1 an experienta ca agent vanzari in FMCG;
    Cunostinte generale despre vanzari (locatii de tip Traditional Trade si Key Accounts);
    Cunostinte generale de afaceri;
    Abilitati de prezentare si relationare;
    Abilitati de vanzare si negociere;
    Operare MS Office;
    Limba engleza (nivel mediu).

    Responsabilitati

    Scop:

    Este responsabil de realizarea obiectivelor de volum lunare la nivelul zonei alocate în care acţionează prin luarea de comenzi, implementarea actiunilor specifice de piata de marketing si trade-marketing, precum si creşterea şi consolidarea prezentei mărcilor la nivelul punctului de vanzare, cu scopul de a asigura maxima penetrare a pietei, cresterea volumelor de vanzari si atingerea nivelului necesar de profitabilitate. Aria sa de activitate este reprezentata de locatiile de tip Traditional Trade si Key Accounts din zona arondata.

    Responsabilitati:

    Viziteaza locatiile de tip magazine traditionale si Key Accounts si influenteaza procesul de efectuare a comenzilor cu scopul atingerii obiectivelor de volum;
    Se asigura de securizarea clientilor existenti, dar si de negocierea unor contracte noi;
    Asigura o mercantizare optima a produselor in magazinele pe care le viziteaza;
    Mentine relatia cu sefii de raion din magazine pentru a asigura o buna colaborare;
    Se asigura de existenta unui stoc optim la fiecare locatie de tip Traditional Trade si Key Accounts in parte;
    Se asigura de respectarea promotiilor si implementarea acestora;
    Este responsabil de gestiunea, controlul ambalajelor si activelor (vitrine frigorifice, dozatoare, umbrele, marchize, copertine, mobilier, consumabile, etc);
    Construirea unei imagini pozitive, cu vizibilitate maxima a marcilor noastre in universul locatiilor de tip Traditional Trade si Key Accounts din zona arondata;
    Participa activ la studiul de cercetare al pietei si a evolutiei competitorilor;
    Administreaza inventarul de bunuri si urmareste optimizarea costurilor.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Asigurare de viata
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Abonament Bookster
    • Poate alege beneficiile dorite in limita unui buget
    • Program de lucru flexibil
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Masina de serviciu
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta
    • Tichete cadou

    Timisoara,

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (17)