Contabil Senior

Angajator: Dertour
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.06.2024

    DERTOUR aduce in Romania promisiunea unei oferte variate de produse turistice, a sigurantei si, nu in ultimul rand, a calitatii germane.

    Parte a grupului german REWE, DERTOUR a preluat in septembrie 2019 activitatile de turism ale Grupului Eurolines,

    Grupul REWE functioneaza din 1927 si este astazi al patrulea angajator din Germania. Are o cifra de afaceri de 61 miliarde de euro, 360.000 angajati si 10.000 puncte de vanzare.

    DERTOUR Group a fost fondat in 1917 si reprezinta divizia de turism a Grupului REWE. Are o cifra de afaceri de 6 miliarde de euro, 10.500 angajati si 2.800 agentii.
    Este prezent in 16 tari din Europa, incluzand Romania, si are peste 10 milioane de clienti anual.

    Vor fi contactati doar candidatii selectati.

    Cerinte

    ​Cautam un Contabil Senior talentat care sa lucreze in departamentul financiar/contabilitate.

    Candidatul ideal este un profesionist analitic, orientat catre detalii, caruia îi place sa rezolve probleme diverse legate de taxe.

    - Cunostinte solide privind fiscalitatea;
    - Studii superioare in contabilitate, finante sau in domenii conexe;
    - Experienta de minim 3 ani pe un post similar sau intr-o companie Big 4;
    - Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
    - Foarte bune abilitati de operare in Microsoft Office (Excel);
    - Capabil sa respecte dead-line-uri;
    - Capacitate de a evalua si de a lua decizii;
    - Planificat, organizat, atent la detalii.

    Responsabilitati

    - Intocmirea si verificarea declaratiilor fiscale lunare (ex. D300, D394, D390, SAF-T, Ro-efactura, etc.);
    - Verificarea jurnalelor de cumparare si vanzare;
    - Suport permanent privind spetele cu care societatea se confrunta;
    - Revizuirea dosarului preturilor de transfer;
    - Comunicarea intre societate si autoritatile fiscale/audit.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Abonament medical la o clinica privata;
    - Tichete de masa;
    - Tarife preferentiale pentru vacantele proprii;
    - Abonament Bookster, cea mai mare biblioteca corporate;
    - Coffee/Tea Corner.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (98)