Analist Credite cu limba germana

Angajator: Central Europe Technologies
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Altele
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 27.07.2024
    Remote work: Hybrid

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    We’re part of one of the world’s largest banking groups and we’re leading its best IT and Operations projects.
    Central Europe Technologies (CE.T) is an expertise Shared Service Center for BNP Paribas Group, supporting subsidiaries across 19 countries and we are consistently expanding.
    Located in Romania, with offices in Bucharest and Brasov, the company brings together over 350 employees, with expertise in a range of technologies (Java, .Net, COBOL, manual & automation testing) and various operational roles (credit analysts, collection officers, System Expert administrators).

    Cerinte

    • Cunoașterea limbii germane (nivel A1/A2, B1/B2);
    • Diplomă de bacalaureat
    • Bune abilități de comunicare
    • Abilitatea de a analiza și sintetiza
    • Abilități organizatorice
    • Abilități de gestionare eficienta a timpului și prioritizare;
    • Spirit de echipă

    Responsabilitati

    • Responsabil de verificările necesare în vederea finanțării dosarelor de credit;
    • Analiza profilului clientului și verificarea acestuia în baze de date interne și externe;
    • Luarea deciziei finale în conformitate cu profilul clientului și respectarea procedurilor interne;

    Alte informatii

    Ce iti oferim:

    • Platforma online de beneficii – personalizată în funcție de nevoile tale
    • Abonament medical privat în cadrul Regina Maria sau Sanador
    • Asigurare de viață
    • Bonus anual de performanță și diverse bonusuri suplimentare
    • 24 de zile de concediu de odihnă / an
    • Acces la platforme de formare și well-being (cum ar fi Pluralsight, GoodHabitz, Hilio)
    • Mod de lucru hibrid
    • Diverse beneficii la birou precum masaj, fructe proaspete săptămânal, sală de jocuri, evenimente lunare de mic dejun și multe altele

    Despre noi:

    Facem parte dintr-unul dintre cele mai mari grupuri bancare din lume și coordonam proiecte IT și de Operatiuni.

    Central Europe Technologies (CE.T) este un centru de servicii pentru Grupul BNP Paribas, sprijinind entitati din 19 țări și ne extindem în mod constant.

    Situata în România, cu birouri în București și Brașov, compania reunește peste 350 de angajați, cu expertiză într-o gamă largă de tehnologii (Java, .Net, COBOL, testare manuală și automatizare) și diverse roluri operaționale (analiști de credite, ofițeri de colectare, administratori System Expert).

    Despre cultura noastra organizațională:

    Suntem mândri să creăm si să dezvoltăm aplicatii strategice de business pentru entitațile Grupului BNP Paribas din intreaga lume, păstrând in acelasi timp un nivel ridicat de servicii și oferind valoare adaugată clienților nostri.
    Lucrând într-un mediu multicultural, încurajăm oamenii noștri să-și dezvolte talentele și abilitățile, oferind diverse oportunități de carieră și programe de mobilitate internă, în cadrul echipelor CE.T locale sau în alte entități din cadrul Grupului, atât în România, cât și în străinătate.
    Apreciem experiența angajaților noștri prin menținerea unui mediu bine echilibrat, cu flexibilitate în ceea ce privește programul de lucru și grija pentru timpul personal al fiecăruia. Am îmbrățișat un mod hibrid de lucru, deoarece conexiunea socială este esențială pentru activitățile noastre de zi cu zi.
    Diversitatea și incluziunea se numără printre valorile noastre fundamentale, deoarece CET este un angajator cu șanse egale. Prin urmare, ne angajăm să asigurăm oportunități de angajare indiferent de rasă, culoarea pielii, credințe, religie, naționalitate, origine etnică, vârstă, sex, orientare sexuală, stare civilă sau opinii politice.

    Hybrid