Sef de echipa (TL)

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Sibiu
  • Actualizat la: 27.04.2024

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    • Studii universitare;
    • Experiență în coordonarea unei echipe – min 5 ani;
    • Limba engleza sau franceza – min nivel mediu ;
    • Cunostiinte de Excel si SAP.

    Responsabilitati

    • Coordonează echipa de operatori în vederea atingerii obiectivelor stabilite pe atelier (respectarea calităţii , a termenelor şi a cantităţii cerute de către client) ;
    • Asigură suport logistic echipei pentru atingerea obiectivelor ;
    • Se implică în atingerea performanţelor echipei si realizează evaluările anuale (competenţelor şi performanţelor fiecărui membru al echipei) ;
    • Lucrează în colaborare cu departamentele de dezvoltare, calitate si imbunatatire continua pentru implementarea noilor produse şi se asigură că poate realiza în bune condiţii modul de operare propus ;
    • Propune modificari sau imbuntatiri pentru fluxurile de lucru ;
    • Supraveghează echipa astfel ca fiecare dintre operatori să-şi îndeplinească sarcinile primite conform standardelor de calitate şi eficacitate ;
    • Se asigură de respectarea ergonomiei fiecărui post de lucru ;
    • Dezvoltă polivalenţa şi know-how-ul echipei si asigură un mediu propice învăţării ;
    • Asigură partea de administrare a personalului din subordine ( prezenţă, concedii medicate, învoiri, concedii fără plată) ;
    • Asigură condiţiile necesare respectării normelor de sănătate şi securitate în muncă, de prevenire şi stingere a incendiilor în zona de responsabilitate;
    • Se asigură de efectuarea periodică a instructajului de protecţia muncii pentru personalul aflat în subordine ;
    • Previne superiorul şi responsabilul de securitate şi sănătate în muncă în caz de incident/accident/pericol.

    Aplica fara CV
    Alba Iulia, Hunedoara, Sibiu,

    Aplica fara CV
    Sibiu,