INGINER DEVIZE

Angajator: ABC Human Capital
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.04.2024

    ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.
    Anul 2005 a reprezentat momentul concretizarii unui ideal: fondarea unei agentii de recrutare si executive search ce pune la dispozitia clientilor sai atat consultanta in recrutare si headhunting, precum si intreaga gama de servicii aferente capitalului uman.
    Adaptam cu succes noile tendinte din domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.
    Activitatea noastra se traduce in solutii inteligente bazate pe baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si headhunting.

    Cerinte

    Studii tehnice finalizate (ex. Universitatea Tehnica de Constructii, Universitatea Politehnica, etc);
    Experienta in domeniu minim 2 ani pe un post similar;
    Foarte bune cunostinte tehnice in domeni
    Cunostinte operare PC:MS-Office (Word, Excel, Outlook) si program de intocmire devize WinDev; (Microsoft Project si AutoCAD constituie un avantaj)
    Cunoaşterea materialelor și tehnologiilor de construcţii şi a detaliilor tehnice legate de folosirea acestora;
    Cunoasterea Sistemului de achiziții publice SEAP/SiCAP – constituie un avantaj
    Cunoasterea legislatiei in domeniu.
    Capaciatate de analiza si sinteza;
    Bune abilitati de relationare, planificare si organizare;
    Capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte;
    Abilitate de a lucra atat independent cat si in echipa
    Persoana motivata si orientata catre rezultate;
    Abilitati de adaptare si dezvoltare intr-un mediu competitiv.

    Responsabilitati

    Participa la elaborarea devizelor de proiectare prin incadrarea activitatiilor in norme de deviz si realizare norme comasate;
    Analizeaza documentația tehnică de intrare, proiect, caiet de sarcini, liste cantități;
    Intocmeste antemăsurători în baza documentațiilor tehnice primite de la proiectanți, dacă nu există listele de cantități;
    Verifica listele de cantități de la proiectanți in conformitate cu documentația tehnică de intrare;
    Obtine oferte de pret de la furnizori sau producatori de materiale si echipamente care sa justifice bugetele de lucrari propuse;
    Elaboreaza centralizatoare de costuri si Devize Generale la faza de proiectare SF/ DALI/PTh;
    Intocmeste devizele aferente pentru faza PTh: Formulare F1, F2, F3, C6. C7, C8, C9, F1 si F2, F4 si F6 (grafic de executie) in program de elaborare devize;
    Intocmeste situatiile de lucrari, devizele de plata, note de comanda suplimentare, note de renuntari pentru proiectele aflate in desfasurare;
    Intocmeste actualizarea situatiilor de lucrari si a contractelor pentru proiectele in desfasurare, in conformitate cu legislatia in vigoare (OUG 15/2021, OUG 47/2022, OUG 64/2022);

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (130)