Administrator Credite Retail

Angajator: Alpha Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.04.2024

    ALPHA BANK ROMANIA is part of the largest Greek financial group, Alpha Bank Group, with more than 140 years experience in banking sector. The first foreign bank to come to Romania after 1990, ALPHA BANK ROMANIA provides the whole range of products and services to the consumer market segment as well as complex banking solutions to the business and corporate customers.The applicants will have the great opportunity to join an important organization whose values are: innovation, honesty, flexibility, intelligence and reliability.

    Cerinte

    Student/ absolvent studii superioare;
    Cunostinte operare PC, Internet si MS Office;
    Cunostinte limba Engleza – nivel mediu (minimum);
    Experienta bancara/domeniul financiar relevanta reprezinta un avantaj;
    Cunoasterea normelor si a legislatiei specifice domeniului financiar-bancar, reprezinta un avantaj;
    Rigurozitate, atentie la detalii.

    Responsabilitati

    Realizeaza informarea clientilor persoane fizice cu privire la contractele de credit la termen, de consum si de investitii imobiliare incheiate cu Banca, in conformitate cu procedurile interne de lucru, normele si reglementarile in vigoare;
    Inregistreaza in sistemele informatice ale bancii utilizate in activitatea de administrare credite PF (FlexCube, TWS) operatiunile solicitate de catre unitatile teritoriale sau alte entitati ale bancii, in conformitate cu procedurile interne, instructiunile primite si normele bancare referitoare la activitatea de creditare retail, operatiuni care se refera, fara a se limita la:
    - rambursari de credite in avans;
    - inchideri de conturi de credit;
    - alocari de incasari primite de la executorii judecatoresti;
    - inregistrarea unor comisioane aferente contractelor de credit;
    - rambursari manuale in contul contractelor de credit in cazurile prevazute de procedurile interne de lucru (clienti cu conturi curente poprite, clienti cu mai multe contracte sau in caz de nefunctionare a rambursarilor automate, transfer rate scadente credite externalizate etc.);
    - corectii contabile;
    - actualizare date CIF clienti persoane fizice.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Mod de lucru hybrid!
    Tichete de masa;
    Echilibru viață personală/viața profesională;
    Birthday off – zi liberă pentru a-ți celebra aniversarea cu cei dragi;
    Seminarii de wellbeing– îi aducem pe specialiști sa îți dea cele mai bune informații;
    Plan de training – stabilește cu managerul tău ce traseu de învățare ți se potrivește;
    acces la nenumărate sesiuni de training online;
    Abonament la Bookster, un prieten apropiat.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (50)